BIST 10.471
DOLAR 32,77
EURO 35,08
ALTIN 2.452,26
HABER /  GÜNCEL

Taksim saldırısında yeni gelişme! Bakan Soylu duyurdu: Kritik isim yakalandı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Taksim saldırısı sonrası kaçan Bilal Hassan'ın kardeşi yakalandı. Taksim saldırganı teröristin sözde eşi olan Bilal'in YPG üniformalı fotoğrafları da ele geçirildi." dedi.

Abone ol

İçişleri Bakanı Soylu, Twitter'de katıldığı sohbet odasında İstiklal Caddesi'ndeki hain terör saldırısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "2020-2022 yılları arasında Türkiye'de yapılmak üzere Suriye'de planlanan 81 terör saldırısı girişimi engellendi." dedi.

Firari terörist Bilal Hassan
Firari terörist Bilal Hassan

"YPG üniformalı fotoğrafları ele geçirildi"
Bakan Soylu, Beyoğlu'ndaki hain saldırının firarisi Bilal Hassan'ın kardeşinin yakalandığını söyledi. Soylu, "Taksim saldırısı sonrası kaçan Bilal Hassan'ın kardeşi yakalandı. Taksim saldırganı teröristin sözde eşi olan Bilal'in YPG üniformalı fotoğrafları da ele geçirildi." ifadelerini kullandı.

"Kimse Türkiye'den böyle bir şey beklemiyordu"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin bugün istihbaratı, ordusu, jandarması, polisi ve savunma sanayii aktörleriyle bir arada hareket ettiğini belirterek, "Biz ilk kez bir fırsat ele geçirdik. Büyük devlet aklı. Biz önümüzü göremezken yıllar önce 2023 hedefi ortaya koyduk. 2053 hedefi... 2071 hedefi... Şimdi yetmedi Türkiye Yüzyılı hedefi ortaya koyuyoruz. Yani Türkiye'den kimse böyle bir şey beklemiyordu." sözlerini kullandı.

"Tarihin en büyük patlaması engellendi"
Sözlerini sürdüren Bakan Soylu, Bayrampaşa'daki bir terör saldırısının engellendiğini aksi durumda tarihin en büyük patlamalarından birisinin Forum AVM'de gerçekleşmiş olacağını kaydetti.

"5 kg patlayıcı ele geçirildi"
Harem'de düzenlenmesi planlanan bir terör saldırısının da engellendiğini vurgulayan Bakan Soylu, "PKK terör örgütünün koordine ettiği İbrahim Zala, Ramazan Aslan ve Yaşar Samur isimli 3 örgüt mensubu 29 Nisan 2021 tarihinde İstanbul'da yakalanarak gözaltına alındı. Sigara paketlerine gizlenmiş, 5 kg ağırlığında telefon düzenekli patlayıcı ele geçirildi. Ve bunu Harem'de patlatacaklardı." şeklinde konuştu. Bakan Soylu, Anıtkabir'de keşif yapan bir teröristin yakalandığını da sözlerine ekledi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Bombacı teröristin planı adım adım deşifre edildi! İşte Taksim'deki keşif ve patlama günü detayları...
Foto Galeri Bombacı teröristin planı adım adım deşifre edildi! İşte Taksim'deki keşif ve patlama günü detayları... Galeriye Gözat