Mansur Yavaş
GÜNCEL
Ankara'da 140 milyon bardak kavgası Osman Gökçek suç duyurusunda bulunacak
AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bardak ihalesinde 140 milyon bardak alımı yapıldığını iddia ederek, "Tamamen evrak ve ihalelere dayanarak söylüyorum. Zaten Salı günü basın toplantısı ile beraber suç duyurusunda bulunacağız” dedi.
POLİTİKA
PKK'nın feshine Mansur Yavaş 'binlerce şehit verdik' dese de olumlu yaklaştı
PKK'nın fesih bildirisine yönelik açıklamalar devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın tepkisi merak konusuydu. Mansur Yavaş konuştu ve 'Lozan memleketin tapusudur' deyip hukuksal değişiklikler için referandum istedi.
POLİTİKA
Ekrem İmamoğlu'nun X hesabına erişim engeli! Mansur Yavaş'tan bomba hamle
Yolsuzluk suçlamasıyla Marmara cezaevinde tutuklu bulunan Ekrem İmamoğlu'nun X hesabı erişime kapatıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İmamoğlu'nun hesabının kapatılmasına tepki gösterdi ve kendi hesabının İmamoğlu adına kullanılacağını belirtti. Profil fotoğrafı detayı da dikkat çekti. Ekrem İmamoğlu'nun 10 milyona yakın takipçisi olan hesabından yaptığı son paylaşım da bakın neydi...
GÜNCEL
Yavaş'tan 1 Mayıs mesajı: Güvenceli çalışmak, adil bölüşmek herkesin hakkı
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 1 Mayıs dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Bugün; emeğin, dayanışmanın, adaletin ve eşitliğin günü” ifadesine yer verdi. “İnsanca yaşamak, güvenceli çalışmak, adil bölüşmek herkesin hakkı” diyen Yavaş, tüm emekçilerin Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.
POLİTİKA
Mansur Yavaş'tan Ekrem İmamoğlu kararı Aytunç Erkin kulis paylaştı
Nefes yazarı Aytunç Erkin, Manbur Yavaş'a yakın kaynaklara dayanarak kulis paylaştı. Buna göre Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu sahalara dönene kadar yani hapishaneden çıkana kadar cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasına girmeyecek.
MEDYA
Zafer Şahin tek tek sıraladı! CHP’nin kazananları ve kaybedenleri….
Gazeteci Zafer Şahin, CHP'nin 21. Olağanüstü Kurultayı'nda, yeniden genel başkan seçilen Özgür Özel'i kazananlar listesinin en başına yazdı. Şahin yaptığı çarpıcı değerlendirmede CHP'nin kazananlarını ve kaybedenlerini sıraladı...
Anket
"CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?" anketinde bomba sonuç! Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş...
Anket şirketleri nabız yoklamaya devam ediyor. Son olarak Asal Araştırma 26 ilde yaptığı anket sonuçlarını paylaştı. Ankette katılımcılara "Sizce CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim olmalı?" diye soruldu. Bakın ilk sırada hangi isim yer aldı...
GÜNCEL
Şamil Tayyar'dan gündem olacak iddia! Mansur Yavaş'ın hesabı değişti
CHP’de 2028 hesapları sessizce şekillenirken, kulisleri hareketlendiren çarpıcı bir yorum gazeteci Şamil Tayyar’dan geldi. TGRT Haber’de konuşan Tayyar, Özgür Özel'in CHP'nin kongresinde yeniden genel başkan olarak güçlü bir şekilde seçilmesiyle Mansur Yavaş’ın adaylık beklentisini rafa kaldırdığını, Ekrem İmamoğlu’nun ise hukuki engellerle karşılaşabileceğini söyledi.
GÜNCEL
Yavaş: Sağlık sorunları olan Mahir Polat tutuksuz yargılanmalı
Önceki gün anjiyo yapılan Mahir Polat, dün yine cezaevine gönderildi. Mansur Yavaş, 23 Mart'ta tutuklanan Polat'ın tahliye edilmesi çağrısı yaparak "Mahir Polat’ın tutuksuz yargılanması, hem insani bir gereklilik hem de vicdani bir yükümlülüktür." dedi.
GÜNCEL
Yavaş: Anneye saygısızlık, protesto değil seviyesizliktir
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gözaltına alınmasından itibaren ülke genelinde protesto gösterileri devam ediyor. Mansur Yavaş, Saraçhane’deki eylemde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine hakaret edilmesine tepki gösterdi. Yavaş, "Bir siyasetçinin ailesine dil uzatmak, hele hele annesine küfür etmek asla kabul edilemez." dedi.
POLİTİKA
CHP Özgür Özel'i aday gösterir Mansur Yavaş 'hain' ilan edilir
Yazar Talat Atilla, diploması iptal edilen ve yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanan Ekrem İmamoğlu sonrası CHP'deki son gelişmeleri değerlendirdi. CHP'nin Özgür Özel'i aday göstereceğini savunan Atilla, "Tüm anketlerin bir numarası olan Yavaş kendi yolunu çizerse, tereddüt etmeden Yavaş'ı "hain" ilan ederler." yorumunda bulundu.
GÜNCEL
Mansur Yavaş'ın sözleri DEM Parti'yi kızdırdı! ''Pamuk şeker'' olayında gerçek çok başka çıktı
Şırnak'ta Nevruz kutlamalarında dağıtılan 'pamuk şeker' CHP ve DEM Parti'yi karşı karşıya getirdi. Mansur Yavaş'ın sert konuşmasına DEM Partililer tepki gösterdi. İki parti arasında gerilime neden olan olayın gerçek yüzü ise ortaya çıktı.