BIST 1.127
DOLAR 8,28
EURO 9,75
ALTIN 500,85
HABER /  YEREL

Balıkesir'de astığı o yazı sayesinde ikinci dükkanını açtı

İhlas Haber Ajansı

BALIKESİR'de yiyecek servisi yapan Adem Teslim, geçtiğimiz yıl başlattığı parasız olanlara ücretsiz yemek uygulamasıyla takdir topladı. Teslim'in dükkanına astığı 'Açsanız ve paranız yoksa' diye başlayan o yazısı; veren el alan elden üstündür atasözünü hatırlattı.

Abone ol

Burhaniye ilçesi Ören Meydanında iki yıldan beri mekan çalıştıran 57 yaşındaki 3 çocuk ve 5 torun sahibi Teslim, ihtiyaç sahibi insanlarla karşılaşınca, geçtiğimiz yıl örnek bir uygulamaya imza attı.

"Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin"

Bu güne kadar çok sayıda vatandaşı ücretsiz doyuran Teslim, işyerinin camına da "Açsanız ve paranınız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşer öder ya da, bir dua ile insanlık ölmemiş dersiniz. Öğrenciler, özellikle siz hiç çekinmeyin. Bir gün okulunuz bittiğinde sizde bir yemeği başka bir öğrenciye ikram edersiniz. Bizden yana helaldir" diye yazdı.

"Dağıttıkça Allah veriyor"

Adem Teslim örnek davranışıyla ilgili şöyle dedi:

“Uygulamayı geçen yıl başlattım. Bazı şeylerden etkilendim ve bu yazıyı astım. Bu yazıyı astıktan sonra gelenlerden hiçbirini geri çevirmedim. Allah’ta bereketini verdi. İkinci şubemizi açtık. Ören’e gelmek isteyenler bazıları şöyle düşünebilir. Gidersem çocuğum döner isterse alamam, köfte isterse alamam. Hiç böyle düşünmesinler. Gönül rahatlığı ile gelsinler. Burada yesinler içsinler. Bu konuda hiç sıkıntı yok. Herkese örnek olmak istiyorum. Denesinler. Dağıttıkça Allah veriyor. Bak bana ikinci şubeyi verdi.

"Bu uygulama var olduğum sürece devam edecek"

Belki Allah nasip ederse üçüncü şubeyi açarız. Elimizden geldiği müddetçe bu hizmete devam etmeye çalışıyoruz. Bu uygulama ne zamana kadar devam edecek diyenler var. Bu uygulama ben burada var olduğum sürece İnşallah devam edecek. Tek korkum şu. Eğer ben ölürsem veya rahatsızlanır açamayacak olursam bu işi yapmazlarsa Ören öksüz kalır. Bundan korkuyorum” dedi.

"Garibanlara yemek dağıtıyor, çok güzel bir uygulama"

Adem Teslim’e teşekkür eden İstanbullu Necmi Alanbay da,” Bu gün Ören Meydanına gittim. Orada Adem kardeşim bir yemek yeri açmış. Gayet güzel. Orada garibanlara bedava yemek dağıtıyor. Çok güzel bir uygulama. Bu tür uygulamaları Türkiye’nin genelinde görmek isteriz. Ören için, Burhaniye için örnek bir davranış. Adem kardeşimize teşekkür ediyorum” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Sercan Nisa ses kaydı yayınlandı mı? Ses açık kalmış Acun söyledi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Mersin'de hep merak ettiği göl genç kadının sonu oldu
Elazığ'da ortaya çıktı etçil çekirge büyüklüğüyle dikkat çekti
Üniversite adaylarının YKS maratonunda tüm oturumlar tamamlandı
Gaziantep FK Antalyaspor maçı golleri ve geniş özeti
Konyaaltı sahilinde şaşırtan yoğunluk!
30 Ekim tatil mi cuma günü okul var mı MEB açıklaması
Yorumlar 3 yorum