BIST 1.084
DOLAR 7,39
EURO 8,75
ALTIN 459,62
HABER /  YEREL

İmamoğlu'ndan yeni atama! İBB'de Medya A.Ş. Genel Müdürü Elif Ayşe Artaman oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İBB'nin önemli iştiraklerinden Medya A.Ş. Genel Müdürlüğüne Elif Ayşe Artaman'ı atadığı öğrenildi.

Abone ol

27 Haziran'da mazbatasını alarak göreve başlayan İBB Başkanı İmamoğlu, belediyenin yönetim kadrolarını oluşturmaya devam ediyor.

Bugün yeni bir atama daha yapan İmamoğlu, belediye ait şirketlerden Medya A.Ş. Genel Müdürlüğüne Elif Ayşe Artaman'ı getirdi.

18 Temmuz'da istifalar başlamıştı

Ekrem İmamoğlu, başkan seçilmesinin ardından belediyedeki görevlerinden istifa ettiğini bildiren isimlerin, belediye iştiraki şirketlerdeki görevlerinden ayrılmamasına dair başlayan tartışma 18 Temmuz'da sona erdi. İBB'nin bağlı iştirak firmalarının müdürleri 18 Temmuz'da istifa etmişti.

Yönetimler yenilenmesini ihbarname ile istemişti

İmamoğlu, 2 Temmuz tarihinde İstanbul 39. Noterliği aracılığıyla belediye iştiraklerinden yönetimlerinin yenilenmesini ihbarname ile istemişti.

İpek Elif Atayman kimdir?

Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun olan Dr. İpek Elif Atayman, 1991-1998 yılları arasında farklı ulusal kanallarda görsel yönetmenlik ve muhabirlik yaptı. 90’lı yılların sonlarında ayrıldığı televizyon sektörünün ardından 11 yıl boyunca Şişli Belediye Başkanlığı Basın Yayın ve Halkla İlişkilerden sorumlu danışmanlık görevini yürüttü. Bu süre zarfında pek çok özel kurum ve kuruluşla ortaklaşa projeler ve sosyal sorumluluk kampanyaları düzenledi. Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Atayman,siyasi kişi ve kurumların yanı sıra çeşitli sektörlerden farklı kurum ve kuruluşlarda,iletişim danışmanlığı ve yöneticilik yaptı.

2010 yılında Marmara Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünden “Politik Sinema: Costa Gavras” üzerine yaptığı tez çalışması ile doktorasını alan Dr. Atayman, hâlâ özel bir üniversitede ders vermeye devam etmektedir.

Atayman ayrıca, Mart 2016/Ekim 2018 tarihleri arasında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda, basından sorumlu başkan danışmanı görevini de yürütmüştür. Atayman, Basın Konseyi Vakfı Yönetim Kurulu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey üyesidir.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Makam araçlarını bıraktı köyde işe gitmek için traktör kullanıyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Çin küresel liderliğe oynuyor! Fortune 500 listesinde ABD'yi geride bıraktı
Fenerbahçe St.Etienne’li Yann M’Vila’nın peşinde
AÖF 3 ders sınav yerleri 2019 AÖF 3 ders sınavı saat kaçta?
Çinli şirketten Mercedes Benz'in ana şirketine kanca! Hissesini aldı
Başkan Ağaoğlu, o ayakkabıları Abdülkadir'e imzalattı
Korona testi pozitif çıkmıştı! Çubuk Belediye Başkanı'ndan haber var
Yorumlar 28 yorum