BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  SAĞLIK

Dr. Fahrettin Koca neden hedef alındı? Hakan Çelik yazdı

Posta gazetesi yazarı Hakan Çelik, başarılı kabine üyelerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın neden hedef alındığını köşesinde yazdı.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı hükümeti sisteminde başarılı işlere imza atan Dr. Fahrettin Koca, kurucusu olduğu Medipol Hastaneleri ve eğitim kurumları üzerinden hedef tahtasına oturtuluyor. 

AK Parti'nin en iddialı olduğu sağlık sistemindeki hizmetleri devam ettiren isim olan Koca'ya yönelik tepkiler, Posta yazarı Hakan Çelik'in gündeminde.

TCDD Ankara Tren garı binasının Medipol Ankara Üniversitesi’ne verildiği iddiasının gerçek olmadığını hatırlatan Çelik, Ana gar binasının TCDD’nin mülkiyetinde kalmaya devam edeceğine dikkat çekti.

Ek bina ve misafirhanesi eğitim amaçlı olarak üniversite tarafından değerlendirileceğini belirten yazar, tartışmalara açıklık getirdiği yazısına şöyle devam etti:

"Atatürk Orman Çiftliği’nden (AOÇ) 550 bin metrekare yerin Medipol Üniversitesi’nin kurucusu TEBA’ya verildiği iddiası da asılsız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, söz konusu yerin AOÇ’de olmadığını, zaten mülkiyetinin de Hazine’de olduğuna dair bir açıklama yaptı.

Üzerinde en fazla durduğu konu yerlileşme ve millileşme 

Bakan Koca’nın göreve geldiği ilk günden bu yana üzerinde en fazla durduğu konulardan biri yerlileşme ve millileşme oldu. Örneğin sadece görüntüleme cihazlarının yerlileşmesiyle kamu maliyesine 10 yılda yaklaşık 6 milyarlık katkı hedefleniyor.

Türkiye’nin bu alana ciddi konsantre olmasına uluslararası ilaç şirketleri de duyarsız kalmadı. Geçtiğimiz günlerde ABD’nin saygın şirketlerinden Gilead Sciences Türkiye’de AIDS ve Hepatit ilaçlarının üretimi konusunda yerli ortağı Pharmactive ile birlikte önemli bir yatırım kararı almıştı.

Koca'nın yeni hamleleri

Sağlık Bakanlığı önümüzdeki günlerde sigara ile mücadele konusunda önemli bazı yeni adımlar atacak. Antibiyotik tasarrufu, organ nakillerinin yaygınlaştırılması ve sağlık turizminde Türkiye’nin öne çıkarılması diğer öncelikli başlıklar arasında."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Tarkan Kazdağları için hainlikle suçladı: Yeter artık kendinize gelin Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
KYK yurt başvurusu yapma ekranı 2019 ne zaman yapılacak?
Volkan Demirel'den Fenerbahçe yönetimine sürpriz teklif
İstanbul Kağıthane'de Zihinsel engelli genç girdiği camiyi kundaklandı
KYK yurt başvuruları 2019 ne zaman başlıyor KYK iş takvimi
Ceylanpınar'da skandal patlak verdi! Başkanın kızına hiç işe gitmeden servet ödenmiş
Akrabalarına kazık atmaya çalıştı! İş adamının soygun oyununu polis bozdu
Antalya'da 1'i kadın 4 kişi çiçekçiyi öldüresiye darp etti
Mardin'de 'Bana niye oy vermedin' dayağı pes dedirtti
15-16 ağustos tatil mi 2019 bayram tatili kaç gün oldu?
Trump, Venezuela’nın ABD’deki tüm varlıklarını donduran kararnameyi imzaladı
Yorumlar 11 yorum