BIST 1.103
DOLAR 7,69
EURO 8,97
ALTIN 458,85
HABER /  POLİTİKA

Mustafa Elitaş'tan Ahmet Davutoğlu'na tepki! Hırs uğruna...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Ahmet Davutoğlu ile bazı isimlerin partiden ihracına ilişkin konuştu. Elitaş ''Hırs uğruna, Başbakanlık yapmış bir kişinin ihtirası maalesef milli değerlerin önüne geçiyor. Umarım aklıselim içerisinde hareket ederler” dedi.

Abone ol

Elitaş, Ahmet Davutoğlu ile bazı isimlerin partiden ihracına ilişkin “Hırs uğruna AK Parti’yi, iktidarı yıpratmak için böyle bir eylemin içinde bulunmak, Türkiye’ye büyük zarar verir. Başbakanlık yapmış bir kişinin ihtirası maalesef milli değerlerin önüne geçiyor. Umarım aklıselim içerisinde hareket ederler.” dedi.

Elitaş, Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarının yeni parti hareketi ve partiden ihracına ilişkin Yeni Akit'e açıklamalarda bulundu.

İhracı konuşulan isimlerin net ve mert olması gerekirdi

İhracı konuşulan isimlerin net ve mert olması gerektiğini söyleyen Elitaş, “Son dönemde yapılan bu hareketler; içerisinde olup partiyi yıpratma hareketleridir. İnsan net olmalıdır. ‘AK Parti’nin politikalarını beğenmiyorum, Recep Tayyip Erdoğan ile problemim var’ diye açıklama yapıp, ‘Ben yeni parti kuruyorum’ diyerek ortaya çıkmaları mertçe davranış şekli olurdu” dedi. 

Açıkçası partilerini kuracaklarsa bugüne kadar yapanlar olmuştur

Mustafa Elitaş, şöyle devam etti: ''İçinde bulunduğu partinin aleyhinde propaganda yapmak etik davranış şekli değildir. Açıkçası partilerini kuracaklarsa bugüne kadar yapanlar olmuştur. Siyaset öyle bir noktaya başkaları tarafından getirilenlerin o sırça köşke oturduktan sonra aynı şekilde devam edecekleri, arkasında bir fikri olmadan hareket edecekleri bir zemin değildir.

Kamuoyundan fazla bir alıcı olacağını tahmin etmiyorum

Bir partiyi belli bir noktaya getirmek, vatandaştan teveccüh kazanabilmek ilkeler doğrultusunda ve ortak aklın hareketi ile birlikte ortaya çıkan iştir ve bu Cumhuriyet tarihinde AK Parti hareketi en uzun dönemde iktidarda kalma başarısı gösteriyorsa kurulduğu ilkeler içerisinde devam ettiğinin en açık göstergesidir. Kamuoyundan fazla bir alıcı olacağını tahmin etmiyorum. 66-67 tane siyasi parti var. Bunların kuracağı da 68. parti olur.” Elitaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu 4 isim AK Parti üzerinde yıpratıcı faaliyetlerin içine girdi

“Eğer bir siyasi partinin üyesi siyasi partiyi rencide edici, yaralayıcı yada kamuoyu nezdinde küçük düşürücü bir faaliyet içerisinde bulunuyorsa siyasi partiler normal şartlar altında bu kişinin parti ile olan bağlarının kopması gerektiğini ifade edebilir. Bu 4 isim AK Parti üzerinde yıpratıcı faaliyetlerin içine girdiği için MYK’da disiplin kuruluna sevk edildiler.” Elitaş sözlerini şöyle tamamladı:

Başbakanlık yapmış bir kişinin ihtirası maalesef…

“Hırs uğruna AK Parti’yi, iktidarı yıpratmak için böyle bir eylemin içinde bulunmak, Türkiye’ye büyük zarar verir. Başbakanlık yapmış bir kişinin ihtirası maalesef milli değerlerin önüne geçiyor. Umarım aklıselim içerisinde hareket ederler.”

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri NASA Dorian Tayfun'unu uydudan böyle görüntüledi! Güç kazanıyor onlarca ölü var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Aşure günü başlıyor 2019 aşure günü ibadetleri ilk gece neler yapılır?
Bahçeli'nin çağrısı sonrası bir istifa daha! Çankırı İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı 'yuvaya' döndü
Rus milli futbolcular Kokorin ve Mamaev'e şartlı tahliye kararı...
Vladimir Putin'e göre dünyanın en güzel yeri bakın nereymiş!
AÖL ders kaydı nasıl yapılır 2019 AÖL ders ekle/sil
Danilo Zanna'nın restoranı var mı Danilo Şef'in restoranı nerede?
Yorumlar 14 yorum