BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 482,54
HABER /  POLİTİKA

Ak Parti Ahmet Davutoğlu ve diğer isimlere tebligat gönderdi!

Demirören Haber Ajansı

AK Parti, kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk ettiği Ahmet Davutoğlu ve 3 vekilin sözlü ve yazılı savunmalarını almak üzere tebligat gönderdi. Tebligatta ihraç nedeni de açıklandı.

Abone ol

AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, söz konusu tebligatı dün akşam saatlerinde postaya verdiklerini söyledi. Öte yandan tebligatta, ihracı istenen kişilerin disipline sevk edilme gerekçeleri anlatıldı.

Gerekçeler anlatıldı

AK Parti’nin iç tüzüğünde yer alan ve disipline götürme gerekçeleri maddeler halinde anlatıldı. Tebligatta AK Parti’nin iç tüzüğüne dayanarak ‘partinin genel ilkelerine aykırı davranan, kamuoyunda partiyi rencide eden açıklamalarda bulunulması’ gerekçeleri gösterildi. Tebligatta, özellikle Ahmet Davutoğlu’nun son günlerde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik yaptığı eleştirilerin de yer aldığı öğrenildi. Aynı şekilde eski milletvekillerinin de son dönemde AK Parti’ye yönelik karalama açıklamaları da tebligatta yer aldı.

Süreç nasıl işleyecek?

Tebligat adı geçen kişilere ulaştıktan sonra verilen süre içerisinde sözlü ya da yazılı savunmaları beklenecek. Daha sonra disiplin kurulu yeniden toplanarak söz konusu kişilerin ihraç edilip edilmeyeceğine karar verecek. Öte yandan, AK Parti tarihinde kesin ihraç istemiyle disiplin kurulana sevk ettiği üyelerin tamamı ihraç edildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Topkapı Sarayı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na devredildi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Almanya'ya sığınma başvurusu yapan Türklerin sayısında artış
IMF’nin yeni başkanı için 65 olan yaş sınırı kaldırıldı
Feyyaz Duman evlendi mi karısı Zozan Şimşek kaç yaşında ne iş yapıyor?
17 yılla yargılanıyor! Kaftancıoğlu 3. kez hakim karşısında
ABD'nin ham petrol stokları azalıyor
Okul tatilleri 2021 ne zaman yarıyıl tatili hangi ay?
Yorumlar 6 yorum