BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,30
ALTIN 483,40
HABER /  POLİTİKA

Kanal İstanbul ÇED Raporu onayına Ekrem İmamoğlu'ndan tepki geldi

Kanal İstanbul ÇED Raporu'nun onaylanmasıyla ilgili konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Tüm hukuki haklarımızı kullanacağız. İstanbul'a yapılan bu ihanetin geri dönüşü yok" diye konuştu.

Abone ol

İBB Başkanı İmamoğlu, "ÇED raporuyla ilgili on binlerce insanımız başvuruda bulundu. Bugün Çevre Şehircilik Bakanlığı, Kanal İstanbul kararını verdi. Bizim için şaşırtıcı bir karar değil." ifadelerini kullandı.

"Tüm hukuki haklarımızı kullanacağız"

İmamoğlu’nun açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

-Süreci takip etmeye devam edeceğim. Bugün askıda kalan 1:100.000 imar planına itiraz edeceğiz. Bakanlık tarafından düzensiz hiçbir bilgilendirme yapılmaksızın, düşünceler alınmaksızın bir karar verilmiştir. Tüm hukuki haklarımızı kullanacağız. İstanbul’a yapılan bu ihanetin geri dönüşü yok.

"Her şeyi aceleye getirme süreciyle askıya çıkarılmıştır"

-Kanal İstanbul için, 100.000 plan değişikliği sürecinde her şeyi aceleye getirme süreciyle askıya çıkarılmıştır. Ben bugün bu plana itirazımı vereceğim. Süreci bununla da bitmiyor. ÇED raporuna kişilerin hukuku çerçevesinde, mahkeme açma hakkını kullanacağım. Bu ayın sonuna kadar bütün İstanbulluların bu plana itiraz haklarını kullanma konusunda özveri hissediyorum.

"İhanet için tüm hukuki yolları kullanacağı..."

-Askı süreci bittikten sonra bununda mahkeme süreci var. Dolayısıyla hukuki yollar da İstanbulluların büyük desteğiyle İstanbul’un geleceği olan Kanal İstanbul ki bana göre en büyük ‘ihanet’ için tüm hukuki yolları kullanacağı...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 20 Ocak pazartesi kar geliyor! İstanbul listeden çıktı 23 ili vuracak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Rekabet Kurulundan 4 kargo şirketine 61 milyon ceza
Haydar Yılmaz Gaziantep FK'da
Kayserispor eski Başkanı Erol Bedir: Berna hanıma destek verelim
Çaykur Rizespor, Ivanildo Fernandes’i kadrosuna katıyor
'OT' dergisini soydular! 'Bugüne kadar yaptığımız her şey gitti'
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı geri gelebilir! 65 yaş üstü yasağı da gündemde
Yorumlar 22 yorum