HABER /  MEDYA

Hasan Cemal'in attığı 'Ermeni' twitine bakın tepki yağıyor

Gazeteci yazar Hasan Cemal , sosyal medya hesabından attığı 'sözde Ermeni soykırımına yönelik attığı 24 Nisan twitiyle büyük tepki çekti.

Sosyal medya hesabından Hrant Dink'e yönelik bir paylaşımda bulunan Hasan Cemal, sözde Ermeni soykırımını tanıyan ifadeler kullandı. Hasan Cemal'in 24 Nisan'a yönelik twitinde '24 Nisan soykırım acını paylaşıyorum' diye yazdı.

Hasan Cemal'in attığı twit şöyle;

24 Nisan nedir?

24 Nisan Ermeniler tarafından 'sözde soykırım' günü olarak kabul ediliyor. 24 nisan 1915 tarihinde Ermeni komiteleri kapatılarak, yöneticilerinden 2345 kişi devlet aleyhine faaliyette bulunmak suçundan tutuklanmıştır. Tutuklular Ankara ve Çankırı hapishanelerine yollanmıştır. Ermenilerin bunun 'soykırım' olduğunu iddia ederek her yıl bu günü "Ermeni soykırımının yıldönümü" diye anmaktadırlar. ABD ve Fransa başta olmak üzere bir çok ülkenin parlamentosunda da 24 Nisan'ı 'soykırımı anma günü' olarak kabul ettirmektedirler. 

Tepki yağdı
Hasan Cemal'e takipçilerinden sert tepkiler geldi. 'Ermenilerin' katlettiği diplomatları hatırlatan takipçileri Hasan Cemal'e ağır eleştiriler getirdiler. İşte onlardan bazıları;


BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Yusuf Güney Kılıçdaroğlu'na yaptığı yorumla oyunun rengini belli etti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Ersun Yanal isyan etti: İlla derbi mi oynayalım
Demet akbağ eşi için mevlit okuttu işte son hali
27 yıl komada kalan kadın uyandı
Nihat Doğan'dan bomba açıklama! ''Erdoğan'ı çok seviyorum ama...''
Joe Biden ABD başkanlık yarışına giriyor
Magnum Maserati çekiliş sonuçları kazanan isimler sorgulama 2019
Yorumlar 9 yorum