BIST 4.998
DOLAR 19,08
EURO 20,60
ALTIN 1.199,40
HABER /  POLİTİKA

Gelecek Partisi'nden "üzerimize daha fazla gelirseniz Erdoğan'ın yanına geçeriz" mesajı

Gelecek Partisi, Altılı Masa ortaklarından gelen 'küçük parti', Ahmet Davutoğlu'na 'Küçük Enişte' eleştirilerine öyle bir karşılık verdi ki "Gelecek Patisi Altılı Masa'ya dediğimizi yapmazsanız, Erdoğan'la ortak oluruz" diye anlaşıldı...

Abone ol

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu önce, "Altılı Masa liderlerinin imzası olmadan Cumhurbaşkanı kritik kararlara alamayacak" dedi. Gelen eleştiriler üzerine de "O zaman biz çekilelim iktidar olsunlar" resti çekti. Altılı Masa yandaşları "küçük enişte" eleştirileri yapınca, Gelecek Partisi'nden bu sefer de "Erdoğan" resti geldi. Gelecek Partisi kurucusu, muhalefete üstü kapalı olarak, "Üzerimize daha fazla gelirseniz Erdoğan'ın yanına geçeriz" mesajı verdi. 

Erdoğan her şeye rağmen aileden biridir

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi Muhsin Emre Demiröz, kişisel Twitter hesabından "Gelecek Partisi'ne 'küçük parti' sayın genel başkanımıza 'küçük enişte' diyerek aklınca bizi tiye alan zavallı muhalifler; size don olan bize gömlek olur. Tayyip Erdoğan, tüm çatışmalarımıza rağmen aileden biridir. Eğer böyle yapmaya devam ederseniz, bizden çok siz üzüleceksiniz." paylaşımı yaptı. 

Muhalefet biz olmadan iktidar olamaz!

'Erdoğan aileden biri' paylaşımına gelen tepkiler üzerine Demiröz, "bana edilen hakaretleri okuyunca muhalefetin neden biz olmadan iktidara gelemeyeceğini daha iyi anladım. Size rağmen iktidar olucaz, sefiller... Ama sabrın da bir sınırı var, çok da zorlamayın.." dedi. 

İYİ Parti'ye Kılıçdaroğlu çıkışı: Biraz sükunet

Gelecek Partisi Kurucusu Muhsin Emre Demiröz, daha sonra yaptığı paylaşımda, sim vermeden İYİ Parti'yi hedef aldı. Demiröz, "Sevgili muhalif arkadaşlar, bu seçim ya Kemal beyle kazanılmalı ya da Kemal beyle kaybedilmeli" paylaşımı yaptı. Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını istediklerini ifade eden Demiröz, "Biraz sükunet lütfen" ifadelerini kullandı.