HABER /  POLİTİKA

Ertuğrul Özkök'ten çarpıcı iddia: Erdoğan'a Filistin soruldu cevabı yayınlanmadı

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldiği toplantıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Özkök, Arap Birliği'nin kınama bildirisine imza atan Filistin'in toplantıda Erdoğan'a sorulduğunu ancak cevabının yayınlanmadığını söyledi.

Ertuğrul Özkök, "Merak ettim acaba Cumhurbaşkanı bu konuda ne düşünüyordu? Acaba gariban ülke diye dikkate almadılar mı..." diye sordu.

Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yürüttüğü operasyonu Arap Birliği ülkeleri kınadı. O ülkeler arasında, Filistin'in de yer alması herkesi çok şaşırttı.

Konuyu köşesine taşıyan Özkök'ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

Genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen pazar günü gazetelerin genel yayın yönetmenlerini topladı. Bu arada çok da olumlu ve bana umut veren bir adım attı ve Sözcü gazetesinin genel yayın yönetmenini de ilk defa davet etti.

"O bildiriye Filistin de imza atmıştı"

Bu toplantıda çok merak ettiğim konulardan biri Arap Birliği’nin Türkiye’yi kınayan bildirisiydi. O bildiriye Filistin de imza atmıştı. Ertesi gün planlanan toplantı ise iki ülkenin vetosu nedeniyle yapılamadı. Veto eden iki ülke de Katar ve Somali’ydi. Yani Filistin yine Türkiye’ye karşı bir tavır almış ve Türkiye lehine davranıp o toplantıyı veto eden iki ülkeye katılmamıştı.

"Cevabını bir yerde göremedim"

Galiba soru sorulmuş ama cevabını bir yerde göremedim. Merak ettim acaba Cumhurbaşkanı bu konuda ne düşünüyordu? Acaba gariban ülke diye dikkate almadılar mı...

Tüm yazarlar sayfasına geçiş yapmak için linki tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Meteoroloji saat verip İstanbul'u uyardı! Sağanak yağış etkili olacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
15 tatil ne zaman olacak 2020 tatil tarihleri MEB takvimi
Kreş yardımı hangi illere yapılacak 650 lira ödeme yapılacak iller
Euroleague'de 3'üncü hafta yarın başlıyor
Trabzonspor'da sakatlık kabusu sürüyor
Avrupa'nın 3 devi Vedat Muriç'i izledi
2020'de Ramazan ne zaman başlıyor başlangıcı belli
Yorumlar 13 yorum