BIST 1.408
DOLAR 8,02
EURO 9,61
ALTIN 455,07
HABER /  SPOR

Ersin Düzen TRT'den ne kadar maaş alıyor? Atila Sertel ifşa etti TRT SPOR açıklama yaptı

Fatih Altaylı, Ersin Düzen'in TRT'den ayda 400 bin TL kazandığını iddia etmişti. Ersin Düzen ise Fatih Altaylı için ''İspatla bir daha ekrana çıkmam'' demişti. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel 400 bin TL alıyor derken TRT SPOR gerçek rakamı açıkladı.

Abone ol

Rıdvan Dilmen'in pazartesi akşamı NTV ekranlarında 'Türk futboluna temiz eller yapılmalı' sözlerini destekleyen Fatih Altaylı, TRT Spor spikeri Ersin Düzen'in ayda 500 bin TL maaş aldığını iddia etmişti. Ersin Düzen ise canlı yayında Fatih Altaylı'nın kendisine iftira attığını söylendiği gibi bir ücret almadığını söylemişti.

Bugün Atilla Sertel ortaya bir belge koyarak Ersin Düzen'in 400 bin lira aldığını iddia etti. Dediğine göre bu belgeyi bir kaç yıl önce TRT kendisi açıklamıştı. 

''Program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı''
Gazeteci-Yazar / CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Ersin Düzen'in ne kadar maaş aldığını belgelerle ortaya çıkarırken şu ifadeleri kullandı; ''Ersin Düzen’in Şirketi’nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklamıştı. Hüseyin Ersin Düzen’in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı.

''412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor''
Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor. TRT’nin bize yaptığı açıklamayı kamuoyu İle paylaştığımda Ersin Düzen beni mahkemeye vereceğini söylemiş ve Twitter üzerinden tehdit etmişti. Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor (!) Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak.

''Yanıdakilere de dağıtıyor''
Ersin Düzen, bu paranın elbette hepsine el koymuyor. Yanındaki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor. Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’şar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor. Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek.

TRT SPOR ne kadar maaş aldığını açıkladı
Bu iddialar gündeme otururken TRT SPOR, Ersin Düzen'in aldığı rakamı açıkladı. TRT açıklamasında ''Ersin Düzen'e yeni yayın döneminde yapılan yüzde 10 artışla aylık 27.500 TL hizmet bedeli ödenmektedir'' denildi.

Rıdvan Dilmen, 20 eylül pazar akşamı şu ifadeleri kullanmıştı; ''Ersin Düzen, senin maaşını kim veriyor? Sen federasyonda çalışmıyor musun? Ne güzel dünya ya! Artık her şeyi söyleceğim, her şeyi. Susmayacağım! Hem hakemlere çakıp hem de 2 senedir TFF çalışanısın. Sen hayırdır ey Ersin Düzen! Bugün hakemi eleştirebilirsiniz. Ancak TFF'de çalışmayacaksın o zaman Ersin Düzen. Nihat Özdemir'in danışmanısın sen. Hem TFF'den maaş alacaksın, hem TFF Başkanına çakacaksın. Yok öyle şey!!''

''400 bin TL TRT'den, 100 bin TL de TFF'den alıyor''
Pazartesi gecesi Bloomberg ekranlarında yayınlanan programda konuşan Fatih Altaylı, ''Günahını almayayım ama böyle böyle deniyor: Ersin Düzen, ayda 400 bin TL TRT'den, 100 bin TL de TFF'den alıyor. Rıdvan Dilmen'in söylediklerinin %95'i doğrudur. %5'ini de ben bilmiyorumdur. Rıdvan Dilmen'in bastığı yerden ses geldi. Rıdvan Dilmen, arı kovanına çomak soktu. Söylediklerinin altına imza atarım' dedi.'

''İspatla bir daha ekrana çıkmam''
'Ersin Düzen ise TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programı sırasında Altaylı'ya cevap verdi. Düzen, Altay'lı iddiasını ispatlamaya davet ederek, 'Fatih Altaylı benim için ayda TRT'den 400 bin TL, TFF'den 100 bin TL maaş alıyor diye iftira attı. Yeter artık! İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek. Eğer ispatlayamazsan sen ne yapacaksın?" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Slaven Bilic Premier Lig'i karıştırdı: Federasyon soruşturma açtı
Aziz Yıldırım'dan operasyon sözleri: Baronları temizlemek şart
Cezaevi virüs izni uzayacak mı Adalet Bakanlığı bilgisi
Ortaokul ders programı 21-25 Eylül EBA ders saatleri kaçta
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iki kritik görüşme
Mansur Yavaş, yaptığı köprü ve alt geçidin maliyetini astığı pankartlarla açıkladı
İlkokul 21 -25 eylül haftalık ders programı EBA giriş saatleri
Polisin ceza yazıp maske verdiği kişi 5 dakika sonra maske kolunda yakalandı
Anayasa Mahkemesi açıkladı! 10 binden fazla ihlal kararı verildi
Süleyman Soylu kira eleştirisi yapıp polis amirlerine talimat verdi
Yorumlar 74 yorum