CENGİZ ANIK / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Bakmak görmektir, görmek de anlamak En büyük kentimizin, en seçkin caddesinde yürümekte olan, 19 yaşındaki bir kız çocuğumuz tecavüze uğradı.
İçeriden biz, dışarıdan siz, hadi bakalım; yıkın yıkabilirseniz İleride, “2015’i nasıl bilirdiniz” diye sorduklarında, benim kanaatime göre “iyi bilirdik” demeye kimsenin dili varmayacak.
Ulusal bilinç aşılama katliamları Ankara katliamı, HDP sempatizanı olan olmayan pek çok kesimi HDP konseptinde buluşturdu ve onun mesajlarına pek çok seçmenin duyarlı hale gelmesine vesile oldu.
Haydi köyümüze dönelim, kardeş olalım İki örnek vereceğim. Bu iki örneği lütfen zihinlerimize çok büyük bir özenle nakşedelim.
Şerefsiz koalisyon MHP Lideri D. Bahçeli’nin “şerefsiz” tabiri epey konuşuldu. Kendi seçmenine yönelik bu yakıştırma sayesinde HDP, bir süre, tahkir ve tezyife uğramış mazlum rolü oynadı ve ortalama seçmenin merhamet duygularına mazhar oldu.
Demirtaş çok haklı! Son günlerde, en doğru lafı HDP’li Selahattin Demirtaş sarf etti: “Operasyonlar Kürtlerin toprak bütünlüğüne yönelik.”
Her Zaman Bir Alternatif Vardır Çözüm süreci adı verilen politikalara ilişkin bu güne kadar yazmadım. Yanlış anlaşılmasın. Birilerinin benim yazımı beklediğine dair narsist saplantılarımdan dolayı değil.