HABER /  GÜNCEL

Üniversiteden mezun oldu ama atanamayınca bu işi yapmaya başladı

Demirören Haber Ajansı

iSTANBUL'da üniversiteden 6 yıl önce mezun olan 32 yaşındaki Şükrü Tekin, atanamayınca yaşadığı köyünde çobanlık yapmaya başladı. Altı aylık için 20 bin lira karşılığında 1500 koyuna çobanlık yapan Tekin, mecbur kaldığı için bu işi yaptığını söyledi.

Abone ol

Yüksekova ilçesine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kadıköy'de yaşayan Şükrü Tekin, 2013 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden mezun oldu. Bir çocuk babası Tekin, mezun olduktan sonra katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS), 77 puan aldı. Tekin atanamayınca da yaşadığı köyünde çobanlık yapmaya başladı.

Mesleğini yapmak istiyor
Kadıköy'de 6 aylık süre için 20 bin TL karşılığında 1500 koyuna çobanlık yapan Tekin, mecbur kaldığı için bu işi yaptığını, ancak mesleğini yapmak için atanmak istediğini söyledi. Tekin, azmiyle hem çevresindekilerin hem de ailesinin takdirini topladığını belirtti.

"Zor da olsa bu işi yapıyoruz"
Üniversite mezunu Tekin, geçimini çobanlık yaparak sağladığını belirterek, "Hayatımda ilk defa çobanlık yapıyorum. Özellikle bu dağlarda gezmek, sürünün peşinde koşmak zor oluyor. Daha önce yapmadığımız bir iş olduğu için günün büyük bir bölümünü sürekli ayakta sürünün peşinde geçiriyorum. Hiçbir tecrübem yok. Zor da olsa bu işi yapıyoruz. Çünkü bin 500 koyun sürüsü bana emanet. O yüzden bana emanet edilen koyun sürüsüne gözüm gibi bakmak bakıyorum" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Havalimanı'nda güvenlik işçisi sosyal medyadan helallik isteyip intihar etti
Köprü cezalarına ilişkin karar resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi
Nisan ayı sanayi üretimi bir önceki aya göre ise yüzde 1 azaldı
Fed'in faizi sıfıra yakın indirmesi bekleniyor
Zerrin Özer kiminle evlendi eşi Murat Akıncı kimdir ne iş yapıyor dolandırıcı mı?
Ankara Kuşu kimdir gözaltına alındı Oktay Yaşar Ankara Kuşu mu çıktı
Yorumlar 1 yorum