HABER /  SPOR

Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu'ndan İzlanda skandalı sonrası sürpriz hamle

A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda ile Türkiye’de yapacağı ikinci maçın Trabzon’da oynanması için talepte bulunacaklarını söyleyen Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yaşanan olaylara tepkisini de dile getirdi.

Başkan Ağaoğlu, A Milli Futbol Takımı'nın 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda İzlanda ile yapacağı maç için bu ülkeye gelişinde havaalanında maruz kaldığı muamele hakkında konuştu.

Açıklamasında fırça olayının çirkin olduğunu belirten Ağaoğlu, “Sonuçta milli takımımız bir spor müsabakası için orada. Milli takım 3 saat havaalanında bekliyor. Olay zaten buradan başlıyor. Bunun adına hazımsızlık, görgüsüzlük, saygısızlık, seviyesizlik ne denirse densin kabul edilebilir değil." dedi.

emre izlanda

"Bütün bunların cevabını yarın sahada kendilerine yapıştıracağız. Geçmişte milli takım olarak bir irtifa kaybettik." diyen Ağaoğlu, "Göz ardı ettikleri bir ekiptik. Son 4 maçın tamamını kazanınca tahmin ediyorum ki dizleri titredi. Ama bu tür davranışların bizi sindireceğini düşünüyorlarsa çok büyük yanılgıya düşüyorlar. Bunlar bizim konsantrasyonumuzu artıran, motive eden şeyler” dedi.

Nihat Bey'e talepte bulunacağız
İzlanda ile Türkiye’de yapılacak maçın Trabzon’da oynanması için talepte bulunacaklarını kaydeden Ağaoğlu, “Taraftarlarımız ‘İzlanda maçını Trabzon’da oynayalım’ diye bu konuda çok yoğun bir şekilde örgütlendiler. Nihat bey gelince bu konuda talebimiz olacak. Ama varsayalım ki olmadı o maç bu ülkenin neresinde oynanırsa oynansın binlerce Trabzonspor taraftarıyla o statta yerimizi alırız. Bize her yer Trabzon. Urfa’da da oynansa biz orada olacağız” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Konya'dan özel uçakla Reykjavik'teki Keflavik Havalimanı'na giden Milli Takım kafilesi, ülkeye girişleri sırasında İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletilmişti. Ardından bir kişi, Emre Belözoğlu'na mikrofon yerine tuvalet fırçası uzatmıştı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan kim? Çirkin hareket İzlanda basınında Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
2019-2020 okullar ne zaman açılacak MEB iş takvimi
Nihat Özdemir'den İzlanda skandalının ardından flaş sözler
Elektriğe zam haberine EPDK'dan açıklama
Şevval ayı ne zaman bitiyor 6 günlük Şevval orucu nasıl tutulur?
e devlet askerlik yeri sorgulama Milli Savunma Bakanlığı giriş
2019-2020 eğitim yılı ara tatiller ne zaman ilk tatil tarihi
Yorumlar 3 yorum