HABER /  FENERBAHÇE

Ali Koç'tan kritik UEFA açıklaması

Demirören Haber Ajansı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, UEFA yargı dairesinin vereceği kararın futbol A takımı kadro yapılanmasıda belirleyici bir unsur olacağını ifade etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisi'ne açıklamalarda bulundu.

Başkan Koç, Fenerbahçe için yarıştığı her kulvarda mutlak hedefin her zaman şampiyonluk olduğunu ve gelecek sezon şampiyonluğun en iddialı ekibi olmak için var güçleriyle çalıştıklarını kaydetti.

Ali Koç, UEFA yargı dairesinin vereceği kararın futbol A takımı kadro yapılanmasıda belirleyici bir unsur olacağını ifade ederek, "Kulübümüzün mali bağımsızlık adımlarından biri olarak hayata geçirdiğimiz Fener Ol kampanyamıza, dünyanın dört bir yanından çocuk, genç, yaşlı her Fenerbahçeli'nin katılımı ve Fener Ol'un sürdürülebilir olması Fenerbahçemiz için tarihi öneme sahiptir" dedi.

Sizlerin de bildiği gibi geçtiğimiz ay içerisinde UEFA tarafından kulübümüze FFP kurallarına ilişkin Kulüp Kontrol Kurulu İnceleme Dairesi kararları tebliğ edildi. Alınan bu kararlar doğrultusunda her ne kadar İnceleme Dairesi, dosyayı Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Yargı Dairesi'ne sevk etmiş olsa da ilgili daireye bulundukları tavsiyeler gelecek adına olumlu sinyaller oluşturmuştur.

''UEFA müsabakalarından men edilmememiz tavsiyesi verilmiştir''
İnceleme Dairesi kararında, özellikle göreve geldiğimiz günden bu yana finansal ve idari alanda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar yani Fener Ol kampanyamız, sermaye girişi, yeni sponsorluk anlaşmaları, forma ve kombine gelirlerindeki artış, kulübümüzün TFF ve Bankalar Birliği ile borç yapılandırma süreci, yeni finansal kontrol talimatı üzerindeki çalışmaları gibi konulara atıfta bulunulmuş ve UEFA müsabakalarından men edilmememiz tavsiyesi verilmiştir.

Bu doğrultuda UEFA İnceleme Dairesi'nin verdiği kararda, çalışmalarımızın meyvesini aldığımızı görmek bizleri mutlu ediyor, siz değerli taraftarlarımızın bizlere sağladığı sonsuz destek ve aidiyetin önemi de bir kez daha anlaşılıyor. Umuyoruz ki UEFA Yargı Dairesi de dosyamızı İnceleme Dairesi'nin verdiği tavsiye kararları doğrultusunda değerlendirecektir.  Türk futbolu için önem arz eden ve kulüplerin mali yapısının düzeltilmesini sağlamak amacıyla olmazsa olmaz dediğimiz hususlardan biri Bankalar Birliği'nin borç yapılandırma çalışmasıdır.

UEFA'nın da yakından takip ettiği ve aldığı kararlarda olumlu olarak atıfta bulunduğu bu çalışmanın yakın zamanda sonuçlandırılması önem arz ediyor.  UEFA tarafından dikkatle takip edilen bir diğer husus ise kulüplerin mali durumunu düzeltmesine imkan sağlayacak finansal kontrol talimatı hazırlıklarıdır.

Bu çalışmaya Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sonuna kadar destek veriyor ve bir an önce yürürlüğe girmesi için gereken her konuda üzerimize düşen her sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu iki önemli adım hayata geçirildiğinde UEFA sürecinde elimiz daha da güçlenmiş olacaktır.  UEFA yargı dairesinin vereceği karar, futbol A takımı kadro yapılanmamızda belirleyici bir unsur olacaktır.  

Kulübümüzün mali bağımsızlık adımlarından biri olarak hayata geçirdiğimiz Fener Ol kampanyamıza, dünyanın dört bir yanından çocuk, genç, yaşlı her Fenerbahçeli'nin katılımı ve Fener Ol'un sürdürülebilir olması Fenerbahçemiz için tarihi öneme sahiptir. Bu bağlamda Sayın Acun Ilıcalı'nın önderliğinde tasarlanan WinWin projesi, bir yıl boyunca devam edecek Fener Ol kampanyamızın önemli ayaklarından biridir. Mayıs ayı ortalarında TV8 ve FBTV ortak yayınında gerçekleştirdiğimiz WinWin programının 28 Mayıs tarihinde Star TV'de gerçekleştireceğimiz ikinci adımını, değerli büyüğümüz, başkanımız Metin Aşık'ın vefatı nedeniyle ertelemiştik.  

Yapılan yeni planlama doğrultusunda WinWin 14-15-16 Haziran 2019 tarihlerinde üç gün üst üste hayata geçirilecek. 14 Haziran'da Fenerbahçeli sanatçılar, ünlü isimler ve sporcularımızın da katılımlarıyla Star TV'de, 15 Haziran'da, tribünde taraftarlarımızın Fenerbahçe'ye destek olmak için birbirine seslendiği "Yüklen" sloganıyla TV8'de ve 16 Haziran'da da yine "Yüklen" diyerek Fenerbahçe'ye en büyük desteği sağlamak için FBTV'deki canlı yayınla kapanışı yapacağız.

WinWin'in bu son gününde, birbirinden değerli ödüllere ek olarak manevi anlamda çok kıymetli pek çok özel hediye de yapılacak çekilişle sahiplerini bulacak, taraftarlarımızla buluşacak. Bu vesileyle bizlere destek olan Acun Medya Grubu ve Doğuş Medya Grubu başta olmak üzere tüm Fenerbahçe sevdalılarına teşekkürlerimi sunuyorum. Haziran ayı içerisinde bizim için önemli olan hususlardan bir diğeri de 15-16 Haziran günlerinde yapacağımız iki genel kurulumuz olacak.

İlk genel kurulumuzda saat 10.00'da Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda kulübümüzün mevcut tüzüğünün çeşitli hükümlerinin tadiline ilişkin oylamayı yapacağız. Tüzük tadil taslağına resmi web sitemizde genel kurul çağrımızın yapıldığı haber linkinden ulaşabilirsiniz. İkinci genel kurulumuz da ise aynı gün saat 13.00'da yine stadyumumuzda kulübümüzün Mali Genel Kurulu'nda sizlerle birlikte olacağız. Değerli üyelerimizin, genel kurulumuza mümkün olan en yüksek oranla katılımlarını önemle rica ediyorum. Kongremiz döneminde şeffaflık vurgusunu yaparken sizlerle paylaştığım konulardan biri de bugüne kadar mali genel kurullarda tarafımıza sunulan finansal tabloların konsolide olmadığı konusuydu. 

Yönetim Kurulu olarak sizlerin huzuruna çıkacağımız ilk mali genel kurul toplantımızda uzun ve detaylı bir çalışma sonucunda sizlerle konsolide olmuş finansal tabloları paylaşacağız.

Bu rapora, şu anda web sitemiz üzerinden genel kurul çağrısı yaptığımız haber linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Mayıs ayının son haftasında şike kumpas davalarının 12. duruşma haftasını geride bıraktık.  Yönetim Kurulu olarak beklentimiz Fenerbahçemizin 2011'den itibaren çektiği acılardan artık kurtulmasıdır. Bunun sağlanmasının en önemli adımı, Yargıtay'da bekleyen dosyamızın bir an önce karara bağlanmasıdır. Yönetim Kurulu olarak son Kumpas Davası'na geniş bir katılım sağladık. Gerek Yönetim Kurulumuz gerek hukukçu yöneticilerimiz gerekse avukatlarımız ile sonuna kadar tüm davaları takip ederek, camiamızı süreçler hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Sözlerime son verirken 1 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Futbol Federasyonu Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa seçilen Sayın Nihat Özdemir'i ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyor; kendilerine görevlerinde başarılar diliyorum. Futbolu yöneten en üst makam olan TFF'nin, geçmiş dönemlerde ciddiyetini ve güvenilirliğini kaybettiği, Türk futbolunun sürdürülebilir bir yapıda olmadığı çok açıktır. Hayata geçirilecek yapısal reformlarla ciddi bir değişim ve dönüşüm gerekmektedir.

Bu bağlamda Fenerbahçe Spor Kulübü olarak atılacak her doğru adımda kendilerinin yanında ve destek olduğumuzu bir kez daha belirtiyor; eski anlayışın devamı niteliğindeki her uygulamanın da geçmişte olduğu gibi yine karşısında olacağımızı paylaşmak istiyorum.  Yeni dönemin Türk futboluna hayırlı olmasını diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum." 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
e devlet askerlik yeri sorgulama Milli Savunma Bakanlığı giriş
Şevval ayı ne zaman bitiyor 6 günlük Şevval orucu nasıl tutulur?
Kazakistan seçimi yeni cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev kimdir?
Alanyaspor Erol Bulut'u resmen açıkladı
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Emre Belözoğlu'na telefon
Bağkur emeklisi maaş ödeme günleri 2020
Yorumlar 2 yorum