BIST 119.339
DOLAR 6,86
EURO 7,74
ALTIN 395,84
HABER /  OTOMOBİL

TOGG'un fabrika temellerini Erdoğan atacak! Hisarcıklıoğlu tarih verdi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil TOGG'un Gemlik'teki fabrikasının temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla bu ay atmayı planladıklarını açıkladı.

Abone ol

"Hedefimiz 2022 sonunda yüzde 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek." diyen Hisarcıklıoğlu, İki sene sonra da bu yerlilik oranını yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’a Bursa’nın ev sahipliği yapacağını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, Bursa’nın otomotiv yan sanayisinde Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olduğunu ifade etti.

Yüzde 51 yerlilik oranı...

Temmuz ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte temel atmayı hedeflediklerinin bilgisini veren Rifat Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: Yerli ve milli araçta yan sanayi çok önemli. İlk çıkacak aracımızda yüzde 51 yerlilik oranına ulaşmayı istiyoruz. Yeni bir teknolojik araç. TOGG için sektör temsilcilerimiz ve üniversitelerimiz ile birlikte çalışacağız.

Hedefimiz 2022 sonunda yüzde 51 yerlilik oranına sahip ilk aracı banttan indirmek. İki sene sonra da bu yerlilik oranını yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz. Tabii burada Bursa sanayisi her zaman çok önemli olacak. Bursa otomotiv yan sanayisi bizim gururumuz. Bursa iş dünyasının vereceği katkı çok önemli. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 2020 yılı MTV ödeme listesi! Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksit ödemeleri başladı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Koronadan korktu şeker ameliyatı oldu 3 ayda 32 kilo verdi
Samsun'da evinden cephanelik çıktı bakın kendini nasıl savundu
Deniz Bulutsuz kimdir yaşı kaç Ozan Güven'in sevgilisi davalık oldu
Dışişleri Sözcüsü Aksoy'dan AB'ye 'seyahat kısıtlaması' tepkisi
Adana'da FETÖ sanığı eski astsubaya 6 yıl 3 ay hapis cezası
2020-2021 okul tatil günleri MEB ne zaman?
Yorumlar 8 yorum