BIST 1.408
DOLAR 8,02
EURO 9,61
ALTIN 455,47
HABER /  SPOR  /  BEŞİKTAŞ

Sözleşmesi feshedilmişti! İşte Suat Arslanboğa'yı yakan hücum faul kararı

Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçının 2 numaralı yardımcı hakemi Hakan Yemişken’in Douglas-Guldbransen pozisyonu için hücum faul uyarısı yaptığı, Suat Arslanboğa’nın da bu uyarıyı dikkate alarak karar verdiği ortaya çıktı.

Abone ol

Süper Lig'in 5.haftasında Vodafone Park’ta oynanan ve 1-1 sona eren Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçına Suat Arslanboğa, Serkan Ok, Hakan Yemişken, Hakan Ceylan, Halis Özkahya, Ceyhun Sesigüzel altılısı atandı.

İki kritik pozisyon
Maçın iki kritik pozisyonundan ilkinde, Beşiktaşlı Ljaiç, hakeme fiziki müdahalede bulundu ve ancak sarı kart gördü. Hakem Arslanboğa içinse en kritik an ilk yarının son anlarıydı. Douglas’ın, kaleciyle karşı-karşıya kalan Başakşehir’li Guldbransen’e yaptığı harekete rağmen, foulü Beşiktaş lehine veren Suat Arslanboğa ilk yarıyı hemen bitirmişti. Başakşehir lehine faul ve Douglas’a kırmızı kart gerektiren bu pozisyon sonrası, kamuoyu Arslanboğa’nın ve VAR ekibinin böyle yanlış bir kararı nasıl verdiğini merak etti.

Arslanboğa’yı yardımcı hakem yaktı
Lig Radyo’nun edindiği bilgilere göre Arslanboğa’yı konuyla ilgili yanıltan kişi 2 numaralı yardımcı Hakan Yemişken… Yemişken, uzak taraftaki yardımcı olmasına rağmen pozisyonun hemen sonrasında Suat hocaya kulaklıktan ‘HÜCUM FAUL HOCAM, HÜCUM FAUL’ diye sesleniyor. Arslanboğa da Yemişken’in o andaki uyarısını dikkate alıp, pozisyonu Beşiktaş lehine süzüyor, oyunu başlatmadan da ilk yarıyı bitiriyor.

Hücum faul uyarısı
İlk bilgi daha akla yatkın ve pozisyona daha yakın olan 1 numaralı yardımcı Serkan Ok’un hücum faul uyarısı yaptığı yönündeydi. Ancak araştırmalarımız sonrasında uyarıda bulunanın uzakta olmasına rağmen Hakan Yemişken olduğu ortaya çıktı)

Peki konuda VAR’ın etkisi ve yetkisi? Zekeriya Alp’in verdiği bilgiye göre Halis Özkahya, Arslanboğa’nın kendileriyle temas etmediğini ifade ediyor. Suat Arslanboğa tarafından gelen bilgiler ise ‘ilk yarıyı bitirmesine rağmen, protokol gereği tekrar inceleme ve karar değiştirme şansı olmasına karşın’ VAR ekibinden kendisine bir uyarı gelmediği yönünde. 

Kimse şikayet etmemiş
Konuyla ilişkili olarak ‘Başakşehir’in canı yandığı için hakemi bitirdi’ şeklinde eleştirilerde bulunan Medipol Başakşehir Futbol Kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ’ın ise maç sonu yaptığı açıklamalar dışında, Suat Arslanboğa’yı herhangi bir TFF merciine yazılı/sözlü şikayet etmediği gelen bilgiler arasında.

Sözleşmesi nasıl feshedildi
Ve başka çarpıcı bir detay… Konunun masaya yatırıldığı eğitim toplantısında Suat Arslanboğa’nın, MHK Başkanı Zekeriya Alp’i konuyla ilgili ikna ettiği, yanıltıldığını söylediği belirtiliyor. Buna rağmen MHK 2.Başkanı Oğuz Sarvan’ın geçmişten gelen kişisel anlaşmazlıkları dolayısıyla, Suat Arslanboğa’nın profesyonel sözleşmesinin feshi için bastırdığı ve kararın alınmasında etkili olduğu bildiriliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Telsiz satışları deprem sonrası tam 3 kat arttı
Çanakkale Belediye Başkanı sözünü tuttu! Alkışlanacak hareket
Avcılar'da yolda çökmeler oldu araçlar mahsur kaldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'anlaşıldı' paylaşımı
Yargıtay'dan emsal karar! Evlilikte bunu yapmak hem boşanma hem de tazminat sebebi
Kılıçdaroğlu konuşmasını kendisine iletilen notla yarıda kesti
Enerji Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin yönetmelik
Zam şampiyonu olmuştu! Sarımsak ithalatında gümrük vergisi düşürüldü
Beşiktaş çıkış arıyor
Amerika'da Enes Kanter'e Cuma namazı sonrası tepki: Babanın camisine gitseydin
Yorumlar 1 yorum