BIST 1.441
DOLAR 8,25
EURO 10,05
ALTIN 485,67
HABER /  DÜNYA

Şok eden olay! Alıkoydukları kadına 38 yıl boyunca...

BREZİLYA'da zengin bir aile, siyahi bir kadını 38 yıl alıkoyup köle olarak kullanılması dünyada büyük ses getirdi. Siyahi kadının yaşadıkları herkesi şok etti.

Abone ol

Madalena Gordiano, sekiz yaşındayken Maria das Graças Milagres Rigueira’nın kapısını çalarak ondan yiyecek istediğini söyledi. Brezilya’nın Minas Gerais eyaletinde yaşayan Rigueira ve ailesi varlıklıydı ve Madalena’ya rahat bir yaşam verecek maddi imkana sahipti. Beyaz bir öğretmen olan Rigueira, Madalena’ya evlat edinmek istediğinde Madalena’nın annesinin bakması gereken sekiz çocuğu daha vardı.

El Pais haberine göre Rigueira ailesi Madalena’nın okula gitmesine izin vermedi ve onu asla kızları olarak evlat edinmedi. Devam eden 38 yıl boyunca Madalena ailenin yemek, temizlik gibi işlerini ücretsiz olarak yaptı. Brezilya’da Fantastico adlı bir televizyon programına katılan Madalena “Onlardan ekmek istemek için gitmiştim, çünkü açtım. Evin sahibi eğer onlarla yaşamazsam bana hiçbir şey vermeyeceğini söyledi” dedi.


Tıp eğitimi masrafları için kullanıldı
Rigueira ailesi, Madalena yirmili yaşlarındayken onu yaşlı bir akrabasıyla evlendirerek istismar etmeye devam etti. Madalena’nın evlendirildiği yaşlı akraba 78 yaşındaydı ve öldükten sonra yaşlı adamın emekli maaşı onunla hiç yaşamayan Madalena’ya miras kaldı. Ancak Madalena’nın hakkı olan bu paranın neredeyse tamamı Rigueira ailesinin cebine girdi. Raporlara göre bu emekli maaşı ailenin kızlarının tıp eğitimi masrafları için kullanıldı.


Psikolojik destek görüyor
Tüm bu yaşananlar içinde Madalena’nın tek şansı, ailenin veteriner ve üniversitede profesör olan oğlu Dalton Milagres Rigueira’ydı. Eğitim verdiği üniversitedeki görevinden uzaklaştırılan Dalton Milagres Rigueira’nın, Madalena’nın yaşadıklarından ailesini sorumlu tuttuğunu söylendi. Yaşadığı köle hayatından kurtarılan Madalena ise sosyal hizmetler uzmanları ve psikologlar tarafından destek görüyor ve yeniden biyolojik ailesi ile buluşmak istiyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Müstehcen görüntü skandalı ülkeyi karıştırdı! Sipariş üzerine cinsel içerikli video satıyordu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
14. Ağır Ceza Mahkemesi Enis Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi kararına uyulmasına karar verdi
Konyaspor'da teknik direktör İsmail Kartal ile yollar ayrıldı
Hastanede rüşvet WathsApp'ta ifşa oldu! Hastane müdürü görevden alındı
'Önceki göre çok yüksek' deyip Çankırı Valisi uyardı: İşin şakası yok
Okullar ne zaman açılacak yüz yüze eğitime geçiş tarihi belli mi?
50 yıl önce Ay'da kaybolmuşlardı! Bulundular haberi olay oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan çarşamba gününe işaret etti: Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den barajlardaki su seviyesine ilişkin açıklama
Yüzde 40 bin kar etti servet kazandı! Dünya bu öğrenciyi konuşuyor
Alper Erözer kimdir kaç yaşında anne ve babası kimdir?
Yorumlar