BIST 1.441
DOLAR 8,25
EURO 10,04
ALTIN 485,80
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

Okullar ne zaman açılacak yüz yüze eğitime geçiş tarihi belli mi?

Yarıyıl bitmesine az bir zaman kala okullarda yüzyüze eğitime geçiş ne zaman araştırması başladı. Milli Eğitim Bakanı okulların açılması hakkında son bilgileri verdi. Peki okullar ne zaman açılacak, hangi okullar 15 Şubat'ta açılacak?

Abone ol

Öğrencilerin yarı yıl tatili devam ederken, bir yandan da "okullar ne zaman açılacak" tartışmaları sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı kademeli olarak başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esasları belirleyerek illere gönderdi. Yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise onar dakika olacak.

Yarı yıl tatili ne zaman bitiyor: Bakanlığın aldığı karara göre; 25 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili üç hafta olacak. Tatil 15 Şubat’ta sona erecek.

Okullar ne zaman açılacak: Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Şubat itibariyle kademeli olarak başlatılacak yüz yüze eğitime dair internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı.

Usul ve esasların belirlendiği aktarılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

* Bu kapsamda 15 Şubat itibarıyla, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.

* 1 Mart'tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.

* Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

* Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim anasınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart itibarıyla haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacak. Bilim ve Sanat Merkezleri de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçecek.

* Öğrenciler müfredatın tamamından sorumlu olacak. Yüz yüze eğitim saatleri dışındaki diğer saatlerde uzaktan eğitim yoluyla dersler işlenmeye devam edilecek. Bu durumdaki öğrenciler, EBA TV, EBA canlı ders ve harici canlı ders canlı ders uygulamaları gibi yollarla uzaktan eğitim almayı sürdürecek.

Gelmeyen öğrenciler devamsız sayılacak: * Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabilecek. Yüz yüze eğitime gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

Bir ders 30 dakika olacak: * İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise onar dakika olacak.

ÖNCEKİ HABERLER
50 yıl önce Ay'da kaybolmuşlardı! Bulundular haberi olay oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan çarşamba gününe işaret etti: Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim
Yüzde 40 bin kar etti servet kazandı! Dünya bu öğrenciyi konuşuyor
Alper Erözer kimdir kaç yaşında anne ve babası kimdir?
Konya'da dehşet! Buzdolabı tamircisi direksiyon başında uğradığı silahlı saldırıda öldü
Samsun'da feci olay! Yolun ortasında cesedi bulundu
Engelli maaşı ne kadar oldu 2021 şubat ödemesi tarihi
Twitter Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan ailelerin hesabını kapattı
Ali Babacan Davutoğlu'nu ziyaret etti! Ortak basın açıklamasında hükümete eleştiriler
Galatasaray'da Gedson Fernandes sevinci! İşte forma numarası
Yorumlar