BIST 1.284
DOLAR 7,82
EURO 9,33
ALTIN 446,83
HABER /  POLİTİKA

Ramazan'da mutfak ucuzlayacak mı? Bakan Bekir Pakdemirli nokta koydu!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Mutfaktaki enflasyonu minimuma indirmenin gayreti içindeyiz. Birçok üründe ucuzlamaları göreceğiz" açıklaması yaptı.

Abone ol

Ramazan yaklaşırken gözler bir taraftan aylardır Türkiye'nin gündemini meşgul eden gıda fiyatlarında. Bahar gelmesine rağmen, bazı ürünlerin fiyatlarında yüksek seyir devam ediyor.

"Mutfaklardaki enflasyonu en minimumda tutacağız"

Konunun takipçisi olan Bekir Pakdemirli, ramazanda tüketicilerin gıda ürünlerine daha fazla ihtimam gösterdiğine işaret ederek "Bunu bildiğimizden dolayı denetimlerimizi artırdık. Mutfaklardaki enflasyonu en minimumda tutacak şekilde vatandaşlara ulaştırmanın gayreti içindeyiz" diye konuştu.

"Ucuzlamayı hep beraber göreceğiz"

Pakdemirli, "Birçok üründe ucuzlamaları göreceğiz. Patatesinden soğanına, sebzesinden meyvesine kadar, ramazan inşallah bereketle geliyor. Hızlı şekilde ucuzlamayı, yaz döneminde de daha fazla ucuzlamayı hep beraber görüyor olacağız" dedi.

A'dan Z'ye

Ayrıca önümüzdeki aylarda kapsamlı bir Tarım Şûrası'na hazırlandıklarını belirten Bakan Pakdemirli "Her konuyu A'dan Z'ye tüm paydaşlarla paylaşacağız. Sonbahara, Eylül ayına yetiştirebiliriz diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Fiyatlarda son durum!

Ramazana sayılı günler kala market fiyatlarına bakıldığında; geçen ay sonuna kıyasla 6 üründe fiyat değişimi görülmedi, 11 ürünün fiyatı azaldı, 23 üründe ise fiyat artışı yaşandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Bombayı Rumenler patlattı! Lucescu'dan bir ilk
Terim onay verdi! İşte Onyekuru’nun yerine gelecek isim
Cenk Tosun şokta! İngilizler böyle duyurdu
İnsanlık uslanmıyor! Erdek'te 7 hayvan katledildi
Tamer Tuna, Başakşehir'i devirmenin formülünü anlattı
Haftasonu sokağa çıkma yasağı 2 gün oluyor iddiası Erdoğan duyuracak
Yorumlar 15 yorum