BIST 8.057
DOLAR 28,89
EURO 31,23
ALTIN 1.875,25
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Putin'in 'Türkiye’de doğal gaz merkez kurulabiliriz' önerisine Türkiye'den ilk yanıt

Rusya Devlet Başkanı Putin'in “Türkiye’de doğal gaz merkezi kurabiliriz" önerisine Türkiye'den ilk yanıt geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Tam teşekkülü çalışma gerektiriyor ancak teknik olarak mümkün." dedi. 

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avrupa'ya tedariğin kesilmesiyle doğalgaz krizi sürerken son açıklaması gündem oldu.

"Türkiye formülü"

Reuters'ın aktardığı habere göre, Moskova'daki bir enerji forumunda konuşan Putin, Rusya'nın Türkiye üzerinden Avrupa'ya gaz tedarikine sıcak baktığının sinyalini verdi ve "Avrupa için Türkiye'de büyük bir gaz merkezi kurabiliriz" dedi.

Kuzey Akım boru hatlarında meydana gelen patlamaların arkasında Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) olabileceğini iddia eden Putin, Rusya'dan Avrupa'ya gaz akışının Kuzey Akım 2'den devam edilebileceğini belirtti.

Türkiye'den ilk yanıt

Putin'in bu çıkışına Türkiye'den ilk yanıt Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Putin'in "Türkiye'de gaz merkezi" önerisinin mümkün olduğunu söyledi.  Dönmez, "Tam teşekkülü çalışma gerektiriyor ancak teknik olarak mümkün" ifadelerini kullandı. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Erzurum'da karısına eşinin yasak aşk fotoğrafı gönderildi sonrası korkunç
Foto Galeri Erzurum'da karısına eşinin yasak aşk fotoğrafı gönderildi sonrası korkunç Galeriye Gözat