BIST 118.927
DOLAR 6,86
EURO 7,79
ALTIN 400,26
HABER /  EKONOMİ

Putin ABD'nin Huawei'ye yönelik yaptırımlarına yönelik konuştu

Rusya Devlet Başkanı Putin ABD'nin Huawei'ye yönelik yaptırımlarında hedefin Çin'in gelişmesini durdurmak olduğunu belirtti.

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin Huawei’ye yönelik yaptırımlarının  çin'in ekonomisini geriletmeyi hedeflediğini bildirdi. yıllık direkt hat (direct line) soru-yanıt toplantısında konuşan putin, çinli firmalara karşı engelleyici önlemler aldığını söyledi. çin ile ilgili bir soru üzerine putin, "huawei’ye yönelik saldırıların nedeni, küresel bir güce karşı küresel rakip olan çin’in gelişmesini durdurabilmek" dedi.

'Rusların gelir düzeyi artıyor'

Putin, bunun yanında Rus ekonomisinin düzelme yoluna girdiğine dair işaretler geldiğini belirterek, Rus vatandaşlarının yaşam standartlarının düzeleceği vaadinde bulundu. Uzun bir sürenin ardından Rus vatandaşlarının gelir düzeyinin giderek artmaya başladığını da belirten Putin bu yıl ve gelecek yıl Rus vatandaşlarının yaşam standartlarının artması konusunda önemli iyileşmeler sağlanacağı görüşünü dile getirdi. Ukrayna ile ilgili bir soru üzerine Putin, tutuklu bulunan Ukraynalı denizcilerin serbest bırakılmasından önce Moskova’nın bu ülkede tutulan Rus vatandaşlarının durumunu düşünmek zorunda olduğunu söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
23 Haziran İstanbul seçim sonuçları OPTİMAR anketi
İstanbul seçim anketleri ORC seçim anketi kim önde son durum
Boş arazide öldürülmüştü! Zanlı 70 güvenlik kamerası incelenerek yakalandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faizle ilgili açıklamalarda bulundu
Talihsiz kadına teşhis konulamıyor! Göğüsleri durmadan büyüyor
2020 KPSS ücreti nereye ödenir hangi bankalara ödeme yapılır?
Yorumlar