BIST 1.569
DOLAR 7,42
EURO 9,00
ALTIN 445,30
HABER /  MEDYA

Nagehan Alçı'dan ezber bozan "Özür" açıklaması: Yanlış yapmışım

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ve AYM hakkında yazdığı köşe yazısı için "Hepinizin huzurunda itiraf ediyorum ki yanlış yapmış ve yanılgı içine düşmüşüm" diyerek özür diledi.

Abone ol

Habertürk yazarı Alçı, 'Özür' başlıklı yazısında "Türkiye’nin özgürlükçü demokratik hukuk devletine yönelmesi sürecine Zühtü Arslan ve AYM’nin herhangi bir önemli katkı yapacağına artık inanmıyorum" ifadesini kullanarak "Tüm okurlarımdan özür dilerim. Yanılmışım" diye yazdı.

(...) Alçı, "Bir gazeteci temennilerini tespit diye yazmamalı ama ben yazmışım. Zühtü Arslan ve Anayasa Mahkemesi'ne güvenmiş ve inanmıştım çünkü" dedi.

"Yazdıklarımın tam tersini düşünüyorum"

(...) Alçı, "Biz köşe yazarları doğru söylediğimiz ve haklı çıktığımız noktaları vurgulamayı çok severiz. Eğer tespitlerimizin isabetli olduğu netleşirse bundan büyük haz duyar ve bunu da tekrar tekrar ifade etmeye bayılırız. Fakat söylediklerimiz doğru çıkmazsa ve tespitlerimiz yanlışlanırsa da bu hakikatin üstünü örteriz. Bu gerçeği yok sayarız.

Anayasa Mahkemesi’nin dünkü Osman Kavala kararından sonra artık bu yazdıklarımın tam tersini düşünüyorum. Türkiye’nin özgürlükçü demokratik hukuk devletine yönelmesi sürecine Zühtü Arslan ve AYM’nin herhangi bir önemli katkı yapacağına artık inanmıyorum." değerlendirmesi yaptı.

"AYM üyelerine sormak istiyorum"

(...) "En başta iyi tanıdığım bir hukukçu olan Sayın Zühtü Arslan’a ve tüm Sayın AYM üyelerine sormak istiyorum" diyen alçı, şu soruları sıraladı: Anayasa Mahkemesi’nin görevi devleti mi korumak ve kollamaktır? Yoksa toplumsal hiçbir gücü olmasa bile bu ülkede yaşayan bireyleri mi korumaktır? Hukuk hangisine tekabül eder?

"Hep devletin hukuku geçerli oldu"

(...) Alçı, sözlerini şöyle sürdürdü: Bu satırları yazarken çok üzgünüm ama hakikat bu. Ülkemiz hiçbir zaman hukuk devleti olmadı. Hep devletin hukuku geçerli oldu.

Şimdi de öyle devam ediyor ve AYM’nin de bu duruma bir itirazı yok gibi gözüküyor. Yeniden siz okurlarımdan tüm bu yazdıklarımdan dolayı özür diliyorum...

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Tüm yazarlar sayfasına gitmek için lütfen tıklayınız...

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Athena Gökhan'dan Fatih Mehmet Maçoğlu'na tepki! Kaos olur Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
CHP CNN Türk’ü ABD'deki merkezinde protesto edecek
Süleyman Soylu'dan Ekrem İmamoğlu'na görüntülü yanıt
Soylu'dan gerekçeli karar tepkisi: Birtakım aklı evveller diyorlar ki
Bekçilik sınavı ne zaman 2019 bekçilik sınav takvimi
Ergin Ataman'dan 2 yıllık imza
Berat Albayrak, İVME Finansman Paketi'ni açıklayacak!
NASA'nın başlattığı İsmini Mars'a Gönder projesine büyük ilgi
Mustafa Varank sevindiren haberi verdi yerli otomobil yıl sonunda...
Fenerbahçe, İrfan Can ile ilgileniyor
FETÖ'den yargılanan eski milli futbolcu Zafer Biryol'a tahliye!
Yorumlar 6 yorum