BIST 5.000
DOLAR 18,63
EURO 19,50
ALTIN 1.062,04
HABER /  GÜNCEL

MİT'ten Afrin-Azez yolunda operasyon! 3 PKK'lı terörist yakalandı

SURİYE'nin kuzeyindeki Afrin-Azez kara yolu üzerinde operasyon! Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK/PYD'li teröristler Ozan Tunç, Mehmet Kaykır ve Ferhad Edemen'i yakaladı.

Abone ol

MİT, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin-Azez kara yolu üzerinde düzenlediği operasyonla, PKK/PYD'li teröristler Ozan Tunç, Mehmet Kaykır ve Ferhad Edemen'i yakaladı.

Eylem gerçekleştireceklerdi

Teröristlerin, Suriye'de terörden arındırılmış harekât bölgeleri üzerinden güvenlik güçlerine yönelik eylem gerçekleştirmek amacıyla, Tel Rifat-Azez-Afrin-Kilis/Gülbaba Köyü üzerinden Amanoslar'a intikal etmeyi planladığı tespit edildi.

Teröristler şehir merkezi girişine çekildi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, örgüt mensuplarını karşılayan ve milis rolünü oynayan Suriye Milli Ordusu unsurları, operasyonun güvenliğini sağlamak amacıyla uygun bir mizansenle örgüt mensuplarını Afrin şehir merkezi girişine kadar getirdi.

MİT ekibi pusuya yattı

Afrin şehir merkezi girişinde Afrin-Azez karayolu üzerinde pusuda bekleyen MİT ekibi örgüt mensuplarını silah ve teçhizatları ile birlikte sağ olarak ele geçirdi.

Teröristler hakkındaki bilgilere bakın...

Terörist Ozan Tunç

Bahtiyar kod adlı Ozan Tunç'un 2014'te örgüte katıldığı ve suikast eğitimi aldığı, örgüt elebaşlarından Bahoz Erdal Kod Fehman Hüseyin'in yakın koruması olduğu belirlendi.

Terörist Ferhad Edemen

Adnan Piro kod adlı Ferhad Edemen'in 2010 yılında PKK'ya katıldığı, Zeytindalı Harekâtı öncesinde Amonoslar'da kurye ve muhabere sorumlusu olarak faaliyet gösterdiği öğrenildi.

Terörist Mehmet Kaykır

Çem Riha kod adlı Mehmet Kaykır'ın, 2012'de PKK'ya katıldığı, örgütün gençlik faaliyetlerinde yer aldığı, İran'da da örgüt adına faaliyet yürüttüğü, son olarak sözde Amanos saha yönetiminde Dörtyol Sorumlusu olduğu öğrenildi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Zinayı kanıtlayan eşe mahkeme şoku! Mesajları görünce yıkıldı: Gitmek istediğimiz oteller...
Foto Galeri Zinayı kanıtlayan eşe mahkeme şoku! Mesajları görünce yıkıldı: Gitmek istediğimiz oteller... Galeriye Gözat