BIST 2.439
DOLAR 16,19
EURO 17,41
ALTIN 965,28
HABER /  POLİTİKA

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan MHP'ye çok sert tepki o eli kırarız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan MHP'ye tepki gösteren CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener'den "Genel Başkanımıza uzattığınız o eli kırarız.” yanıtı geldi.

Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla MHP'nin, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunması siyasetin tansiyonunu yükseltti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "suçu ve suçluyu övmek" ve "kamu görevlisinin suçu bildirmemesi" başlıklarında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Kılıçdaroğlu Bylock iddiasını açıklamadı

Kılıçdaroğlu'nun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeleri tarafından kullanılan şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandıkları iddiasıyla 120-180 milletvekili listesini açıklayacağı beyanında bulunduğunu hatırlatan Yıldız, bu listenin açıklanmadığına dikkati çekti. 

MHP Genel Merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısında Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız, İzzet Ulvi Yönter ve İsmail Faruk Aksu yer aldı.

Kılıçdaroğlu'nun Demirtaş ve YPG açıklamaları

Feti Yıldız, Kılıçdaroğlu'nun terör suçlarından tutuklu eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki övgüsü ile terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'ye ilişkin "PKK, PYD, YPG ayrıdır" ve "YPG kendi vatanını koruyan çocuklardır, oluşumdur" şeklindeki sözlerinin de suç teşkil ettiğini kaydetti.

CHP'den sert açıklama

CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener'in açıklaması şu şekilde:

“İktidar partisi tarafından milliyetçilik duygularının ayaklar altına alınmasına sessiz kaldığı halde milliyetçilik taslayan MHP, ne yazık ki saraya şirin gözükmek için Sayın Genel Başkanımız hakkında sözde suç duyurusunda bulunmuş. Daha önce şiddetle reddettiği AKP Hükümetinin günümüzdeki 'yancısı' olmanın ötesine geçemeyen MHP, ülkemizin peşkeş çekilmesine, Kızılay’ın paravan şirket gibi kullanılmasına, Ankara’nın parsel parsel satılmasına sessiz kalırken; bu sessizliği kararlılıkla bozan Sayın Genel Başkanımız hakkında tamamı iftiraya dayalı, tümüyle mesnetsiz iddialarla kamuoyunu yanıltmak istemektedir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik olarak Damat Ferit’lerin yaptığını bugün Sayın Genel Başkanımıza yapmak isteyenler bilsinler ki Cumhuriyet Halk Partisi, atılan iftiraların tek tek hesabını soracak güç ve iradeye sahiptir. MHP’nin, Saray Rejimi ile kurmuş olduğu ‘çıkar ittifakını, çürük ortaklıkları, çarpık ilişkileri’ deşifre eden, milletimize gerçekleri anlatmakta bir an bile tereddüt etmeyen Sayın Genel Başkanımız, tarihi çizgimizin sarsılmaz timsalidir. Genel Başkanımızı yargı yoluyla susturmak isteyenlere bütün kararlılığımızla ‘haddinizi bilin’ diyoruz. Saraya yandaş olmak için yapmış olduğunuz bu densizliğin hesabını soracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kurtuluş Savaşını kazanan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partimizin Genel Başkanına uzan bu zehirli dil hak ettiği cevabı alır. Çekin elinizi Genel Başkanımızın yakasından. Yoksa Genel Başkanımıza uzattığınız o eli kırarız.”

CHP'nin Damat Ferit benzetmesine MHP'den Kılıçdaroğlu ile yanıt

CHP'li Rıfkı Güvener'e MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ'dan çok sert bir yanıt geldi. Turgay Baştuğ'un açıklaması şu şekilde:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dönemin son Türk yurdunun işgali üzerine Anadolu’nun her bir köşesinde başlayan yerel kurtuluş hareketlerini Sivas Kongresi’nde “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti” ismiyle bir araya getirmiştir.

Bağımsızlığı karakteri bilen büyük Türk milleti “Her Türk asker doğar” anlayışı ile bu Cemiyet etrafında yekvücut olarak bağımsızlık mücadelesi vermiş ve “mal bulduğunu zanneden” Mağribîleri geldikleri yere göndermiştir. Kimi ise geri dönememiş, işgal etmeye geldikleri topraklar, mezarları olmuştur.

Büyük Gazi zaferin ardından “Anadolu ve Rumeli Müdâfaa-i Hukuk Cemiyeti”ni partiye dönüştürme hedefini 9 Eylül 1923 tarihinde duyurmuş ve “Halk Fırkası” 11 Eylül 1923 tarihinde resmen kurulmuştur.

Bir Türkiye partisi olarak ve Türk milletinin verdiği bağımsızlık mücadelesinin manevi direkleri üzerine kurulmuş bulunan Cumhuriyet Halk Partisi geçen zaman içerisinde cumhuriyeti de, halkı da, partiyi de kenara itmiş Türk ve Türkiye düşmanlarının yuvalandığı bir “zararlı cemiyet” hâline gelmiştir.

Bir kaset kumpasıyla koltuğa oturan Kemal Kılıçdaroğlu bu haftaki grup toplantısında “1970’li yıllarda Filistin’e destek vermek için Filistin Kurtuluş Örgütünün saflarında gencecik pırıl pırıl üniversite öğrencilerimiz mücadele etti ve onların mezarları hâlâ oradadır.” demek suretiyle gerçeklerin üzerini örtmede maharetini göstermektedir. Kılıçdaroğlu; FKÖ kamplarında eğitim gören teröristlerin Türkiye’de pırıl pırıl gençleri, siyasetçileri, iş adamlarını nasıl katlettiğini de bir sonraki basın toplantısında anlatacak mıdır?

Ya da çok sevdiği Genel Başkanı adına CHP’nin Ankara İl Başkanı bu soruya cevap verebilir. Türkiye’nin bir Sovyet peyki olması için mücadele eden ve bol yıldızlı bayraklar sallayanlara karşı Türk Milliyetçileri; hem fikirleri hem de vücutlarıyla siper olmuş ay yıldızlı şanlı bayrağımızı tabutlarına süs yapmışlardır.

Kılıçdaroğlu’na takla atarak il kongresine tek aday olarak girmeye çalışan karikatür kahramanı Rıfkı; “ülkenin peşkeş çekilmesi”nden bahsederken kendi tarihlerinden yahut FETÖ’ye ve Kandil’e alan açan Genel Başkanı’ndan bahsediyor olmalıdır. Sayın Deniz Baykal’a kaset kumpası kurulduğunda da acaba ortaya çıkıp sahte kabadayılık yapmış mıdır?

Rıfkı, “yancı” derken Kandil’de yazılan senaryoları HDP ile birlikte sahneye koyan, Türklüğü Anayasa’dan çıkartmayı teklif eden Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun CHP’sini kastediyor olmalı.

Damat Ferit benzetmesini herhalde vatanı işgale gelen FETÖ’cü hainlerin darbe teşebbüsünü görmezden gelip devleti suçlu ilan eden muhterem Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için yapmış olmalı. Dün vatan hainlerinin hedefinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli olduğuna göre Atatürk’ün kutlu davasını Sayın Genel Başkanımızın devam ettirdiğini söylemek istemiş olmalı.

“Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini... Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?” sözleriyle Türk milletinin sesi olan Namık Kemal’e Mustafa Kemal, “Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini... Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini,” sözleriyle cevap veriyordu. Bugün Büyük Gazi’nin mirasını sömüren Kılıçdaroğlu ve avanesi Namık Kemal’in şiirindeki hançer dayayan olmuştur. Sayın Genel Başkanımız, temsil ettiği değer üzerine büyük Türk milletinin yardım çağrısına kulak vermiş ve gereken adımları atmıştır.

Genel Başkanını Çubuk’ta kaderine terk eden karikatür kahramanı Rıfkı şunu bilmeli ki vatanın bağrına dayanan hançeri kırıp atacağımız gibi o hançeri dayayan eli de kırmak Türk Milliyetçilerinin boynunu borcudur."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Döner baskınında mide bulandıran görüntüler
Foto Galeri Döner baskınında mide bulandıran görüntüler Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
CZN burak kimdir aslen nereli CZN ne demek anlamı başkaymış
CZN burak kimdir aslen nereli CZN ne demek anlamı başkaymış
Ankara Adliyesi'nde bazı başsavcıvekilleri ve savcıların yeri değişti
Ankara Adliyesi'nde bazı başsavcıvekilleri ve savcıların yeri değişti
Saracchi ve Falcao'dan Galatasaray'a müjdeli haber
Saracchi ve Falcao'dan Galatasaray'a müjdeli haber
YKS sınavı ne zaman 2020 YKS sınavı nedir?
YKS sınavı ne zaman 2020 YKS sınavı nedir?
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Erdoğan'ın İlker Başbuğ çağrısı için tarih verdi
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik Erdoğan'ın İlker Başbuğ çağrısı için tarih verdi
Rusya'dan İdlib krizi ile ilgili kritik açıklama! Putin ve Erdoğan...
Rusya'dan İdlib krizi ile ilgili kritik açıklama! Putin ve Erdoğan...
Gülşen Orhan eşi Abdulmevla Orhan kimdir ne iş yapıyor?
Gülşen Orhan eşi Abdulmevla Orhan kimdir ne iş yapıyor?
Çığa sebep oldu demeye getiren Bülent Aydemir çuvallayınca özür diledi
Çığa sebep oldu demeye getiren Bülent Aydemir çuvallayınca özür diledi
Uçak kazası sonrası hızla yayılan video tartışma yaratmıştı! Açıklama geldi
Uçak kazası sonrası hızla yayılan video tartışma yaratmıştı! Açıklama geldi
Osman Gazi kaç kere evlendi Osman Gazi eşleri kimdir?
Osman Gazi kaç kere evlendi Osman Gazi eşleri kimdir?