HABER /  DÜNYA

Johnson ve sevgilisi gelenekleri bozdu: Evlenmeden 11 Numaraya taşınıyorlar

Boris Johnson ve kız arkadaşı Carrie Symonds, Downing Street'e evlenmeden taşınan ilk çifti oluyor. Çift ayrıca bir ilke daha imza atarak '10 numara' yerine '11 numaraya' taşınıyor.

Muhafazakar Parti üyelerinden 92 bin 153'ünün oyunu alarak liderliğe geldiğinden beri çok konuşulan Johnson ve kız arkadaşı Symonds, İngiltere'nin başbakanlık geleneklerine adeta meydan okuyarak tarihe geçti. 

İngiltere, Johnson ve kız arkadaşının Downing Street'teki başbakanlık resmi konutu ve çalışma ofisi "10 Numara"ya 'evlenmeden taşınan' ilk çift olacağını konuşurken, çiftten beklenmedik bir adım daha geldi. 

İkilinin ayrıca 1732'den beri Benjamin Disraeli, Winston Churchill, Margaret Thatcher ve son olarak Theresa May gibi farklı başbakanların ikamet ettiği "10 Numara" yerine yan daire olan ve genellikle başbakan yardımcılarına tahsis edilen '11 Numara'ya taşınacakları açıklandı. 

Daha büyük olduğu için 11 numara

İngiliz medyasında böylece çiftin iki yönden de tarihte bir ilki gerçekleştirdikleri belirtilirken, Johnson ve kız arkadaşının daha büyük olduğu ve mobilyaları ancak sığabileceği için '11 Numara'yı tercih ettikleri vurgulanıyor. 

10 Numara'da 2 yatak odası bulunurken, 11 Numara'da ise 4 yatak odası yer alıyor. 10 Numara'ya ise Theresa May döneminde İçişleri Bakanlığı görevini yürüten ancak yeni kabinede Maliye Bakanlığı yapacak Sajid Javid'in taşınacağı konuşuluyor.

Taşınma işlemlerinin tamamlanmasının ardından Johnson hem 'evlenmeden Down Street'e taşınan hem de 11 Numara'yı tercih eden ilk başbakan olacak. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Kurbanlık fiyatları 2019 Migros, A101, Carrefoursa kaç para büyükbaş fiyat listesi
İHH Kurban bağışı 2019 fiyatı kaç para oldu?
İHH’dan Düzceli afetzedelere destek
Aydın'da kasksız kullandığı motosikletle kaza yapan muhtar öldü
Konya'da Suriyeli koca yılanı vurmak isterken kazara hamile eşini vurdu
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sorgulama MEB açılıyor
Yorumlar