BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00

İSTANBULLU GELİN DİZİSİ

İstanbullu Gelin cuma akşamları Star Tv'de ilgiyle izlenmeye devam ediyor. İki sezondur devam eden İstanbullu Gelin oyuncu kadrosu ve konusuna beraber bakalım. Bursa’nın güçlü ve köklü bir ailenin etrafında gelişen dillere destan bir aşk hikayesini anlatacak olan İstanbullu Gelin dizisi oyuncu kadrosu belli oldu. O3 Medyanın yapımını üstlendiği Ali Aydın’ın senaryosunu kaleme aldığı, Zeynep Günay Tan’ın yönetmen koltuğuna oturacağı İstanbullu Gelin dizisi Star Tv ekranlarında cuma günü ekranlara geliyor. 

İSTANBULLU GELİN KONUSU NE? :  İstanbul’da yaşayan Süreyya genç yaşta annesini ve babasını kaybetmiş hayatın ağır yükünü sırtlamış çok güzel ve gururlu bir genç kızdır. Ansızın karşısına çıkan Bursa’lı zengin ve karizmatik iş adamı Faruk’a aşık olup Bursa’ya gelin gitmesiyle başlayan dramatik bir aşk hikayesi. İstanbul’da yetişmiş olan Süreyya özgürlüğüne düşkün, modern bir kadınken, Faruk ise modern görünümüne rağmen ailesine, gelenek ve görenekleri sıkı sıkıya bağlıdır. Süreyya eve adımını atarken ev halkını yavaş yavaş tanıyacaktır. Herkesin tek hakimi olmak isteyen kayın validesi Esma hanım, tek işi genç kızın ayağını kaydırarak onun statüsünü elde etmek isteyen eltisi İpek, Kocasının her biri birbirinden sorunlu olan kardeşleri Fikret, Osman ve Murat ile boğuşurken Faruk ise hiç hesapta yokken ortaya çıkan sürpriz düşmanıyla baş etmek zorunda kalacaktır. Olaylar geliştikçe neredeyse 400 yıldır tüm haşmetiyle dim dik ayakta duran konak temellerinden sallanacak ve tüm aile bundan nasibini alacaktır.

İSTANBULLU GELİN OYUNCULARI Aslı Enver, Özcan Deniz, Dilara Aksüyek, İpek Bilgin, Fırat Tanış, Salih Bademci, Berkay Hardal, Güven Murat Akpınar