HABER /  MEDYA

HDP'li Garo Paylan ile İsmail Küçükkaya arasında kadın moderatör tartışması

İstanbul için yarışacak iki aday Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayın moderatörlüğünü yapacak olan İsmail Küçükkaya, HDP'li vekilin "Neden kadın yok" eleştirisine tepki gösterdi.

Abone ol

İsmail Küçükkaya ile bu sabah programına konuk olan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan arasında dikkat çeken bir moderatör tartışması yaşandı.

3 erkek konuşacaksınız eleştirisi

Paylan, Küçükkaya'ya başarılar diledikten sonra, "İki erkek adayla çıkacaksınız yayına, siz de erkek bir gazetecisiniz, 3 erkek konuşacaksınız" eleştirisinde bulundu.

"Kadın meselesini en çok ben gündeme getirdim"

Bu eleştiri üzerine Küçükkaya, "Kadın meselesini 6 yıldır en fazla gündeme getiren benim. Fakat şu çok yanlış; sen de aynı hataya düşmüşsün, benim çok başarılı kadın gazeteci arkadaşlarım var, benden çok daha başarılılar.

Fakat bir ortak yayını yalnızca kadın olduğu için işte bir kadın sözü demek bu meseleyi anlamamak demek. Meseleye yanlış bakıyorlar" dedi.

"Bizim önerimiz bir erkek bir kadın olurdu''

Bunun üzerine söz alan Paylan, "Biz de eş başkanlık sistemi var. Biz de bir kadın belediye başkanı vardır bir de erkek. Biz de bütün kurullarda en az yüzde 50 kadın yer alır. Bizim önerimiz; bir kadın bir erkek gazeteci olması yönünde olurdu. birlikte ortak görünür olmak da önemli. Bizim belediye başkan adayımız olsaydı orada iki eş başkan görecektiniz" dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri AK Parti ve CHP'nin İsmail Küçükkaya tercihi! Ünlü isimlerden ilk tepkiler çok konuşulacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Huawei kullanıcıları dikkat! Telefonlarınız kullanılamaz hale gelebilir
AÖF sınav sonuçları 2019 açıklandı mı AÖF sonucu sorgulama
Altaylı'dan ortak canlı yayınla ilgili bomba iddia: Turgay Güler riski var
Cengiz Ünder'in yeni hocası belli oldu
Şevval ayı ne zaman bitiyor 2019 Şevval ayı kaç gün sürer?
Arnavutköy cuma namazı kılınacak camiler listesi-29 Mayıs 2020
Yorumlar 15 yorum