BIST 1.284
DOLAR 7,83
EURO 9,36
ALTIN 449,23
HABER /  POLİTİKA

Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Sancar'ı aradı! 'Operasyon hukuki değil'

6-8 Ekim Kobani eylemlerinin yaşandığı dönemde Başbakanlık yapan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, HDP’li siyasetçilere yapılan operasyonla ilgili Eş Genel Başkan Mithat Sancar’ı aradı. Davutoğlu, "Hukuki değil, ülkeye zarar veriyor" ifadelerini kullandı.

Abone ol

HDP’den yapılan açıklamaya göre Sancar görüşmede, saldırının sadece HDP’ye yönelik olmadığını, bütün muhalefeti, AK Parti’den farklı düşünen herkesi hedef aldığını belirterek, “Biz geçmiş dönemle ilgili kapsamlı bu muhasebeye hazırız, kapsamlı bir yüzleşmenin taraftarıyız. Bunu istiyoruz ve hakikatin ortaya çıkması lazım” diye konuştu.

"AK Parti araştırma önergelerini reddetti"

Sancar da, bu konuda HDP’nin daha önce birçok kez araştırma önergeleri verdiğini AK Parti’nin bunları reddettiğini hatırlatarak, “İktidar geçmişteki sorumluluklarını örtmek ve bugün içine düştüğü çıkmazları gizlemek için partimizi hedef alarak bu tür yöntemleri kullanıyor” dedi.

Sancar bir kez daha demokrasiden, adaletten ve barıştan yana olan bütün güçlerin saldırılar karşısında net tavır almasını istedi.

"Hukuki değil, ülkeye zarar veriyor"

HDP’ye “geçmiş olsun” dileğinde bulunan Davutoğlu ise özellikle 2014-2015 tarihleri arasında yaşananların çok boyutlu olduğunu söyleyerek, “6-8 Ekim’deki olayların da konuşulması gerektiğini” belirtti. Yapılanın hukuki olmadığını söyleyen Davutoğlu, yaşananların ülkeye zarar verdiğini ve Türkiye’yi hukuk devletine götürecek adımlar atılması gerektiğini belirtti. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk bayrağı hassasiyeti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Tutuklanan FETÖ'nün mahrem imamın bilgisayarından PKK arşivi çıktı
Türk Kızılayı: Yalan ve iftiralar bizi hizmetten alıkoyamayacaktır
Lübnan'da yeni hükümet kurmakla görevlendirilen Mustafa Edib istifa etti
Ahmet Ağaoğlu'ndan yabancı MHK önerisi
Asansör tacizcisi adliyeye sevk edildi
2021 Ramazan başlangıcı ne zaman Diyanet imsakiyesi
Yorumlar 43 yorum