HABER /  POLİTİKA

Çankaya Köşkü'nden taşınan Binali Yıldırım'a yeni görev

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Ankara’ya dönen Binali Yıldırım’ın ilk işi Çankaya Köşkü’nden taşınmak olacak.

Abone ol

Binali yıldırım, istanbul büyükşehir belediye başkan adayı olmak için 19 Şubat'ta TBMM başkanlığı görevinden istifa etmişti. Yıldırım daha sonra İstanbul'a giderek seçim çalışmalarını yürütmüştü. Ancak bu süreçte Çankaya Köşkü'ndeki konutundan taşınmayan yıldırım, bu nedenle muhalefet tarafından eleştirilmişti. CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal da TBMM'ye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın cevaplaması talebiyle ‘Binali Yıldırım'ın köşkü neden henüz boşaltmadığına' dair bir yazılı soru önergesi vermişti.

Kendi evinde yaşayacak

İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından Ankara'ya dönen Yıldırım, Çankaya Köşkü'nden taşınıyor. Yıldırım'ın bu ay içerisinde Dikmen'de kendisine ait bir eve yerleşeceği öğrenildi.

Yıldırım'a yeni görev

Öte yandan gözler Binali Yıldırım'a önümüzdeki dönemde nasıl bir görev verileceğine çevrildi. Kulislerde Yıldırım'ın bakanlık, Cumhurbaşkanı yardımcılığı veya AK Parti Grup Başkanlığına getirilebileceği konuşuluyor. 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 15 Temmuz gecesi Erdoğan'ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Sinop'ta kayalıklara düşen çocuk feci şekilde can verdi
Trabzonspor, Donis Avdijaj'ı renklerine kattı
Josef de Souza Beşiktaş'a haber yolladı
Adalet Bakan Yardımcılıklarına atama
Cezaevinden çıkıp dehşet saçtı: 2 ölü
Sabahattin Ali kimdir kitabları ve Sabahattin Ali sözleri
Yorumlar 8 yorum