HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Apple’dan şoke eden Siri itirafı: 'Sizi dinlediğimiz için özür dileriz'

Teknoloji devi Apple, ses asistanı Siri'nin konuşma kayıtlarını üçüncü kişilere dinlettiği için gizlilik politikasına aykırı davrandığını kabul ederek kullanıcılarından özür diledi.

Financial Times’ta yer alan habere göre, Apple yaptığı açıklamada, şirketin ses asistanı Siri’yi geliştirmek için üçüncü taraf kişilerle anlaşmasına
yönelik çıkan eleştirel haberlerin ardından, kullanıcı mahremiyetini korumak için yeni politikaları hayata geçirdiğini duyurdu.

Apple açıklamasında ses dinleme konusundaki hatasını kabul ederek, “Mahremiyet çok temel bir insan hakkıdır. Yaptığımız incelemeler sonucu yüksek ideallere sahip olan politikalarımıza tam uymadığımızı tespit ettik ve bunun için özür diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Apple’nın ses tanıma konusundaki rakiplerinden Amazon, Alexa ses asistanı ile kullanıcılarını dinleyerek uygulamasını geliştirmeye çalışmıştı.

Facebook ise Messenger kullanıcılarının seslerini para verdiği üçüncü kişilere yazıya döktürerek ses tanıma sistemini geliştirmeye çalışmıştı

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Leyla Tanlar poz verdi mahrem yeri göründü olay fotoğraflar Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Öğretmen maaşı 2019 kaç para oldu yeni zam ne kadar oldu?
Lig özetleri yayınlanmayacak mı? Fahiş rakam ortaya çıktı
Ekrem İmamoğlu: 24 saat ulaşımı İstanbul'da başlatacağız
Sinop'ta freni boşalan greyder otomobili ezdi
Ordu'da akrabalar arasında arazi kavgası 5 yaralı
Rahşan Ecevit ve Bülent Ecevit'in dillerden düşmeyen aşkı
Yorumlar