BIST 1.100
DOLAR 7,34
EURO 8,67
ALTIN 460,83
HABER /  POLİTİKA

Ahmet Davutoğlu partisinden hemen istifa etmeli Fuat Uğur yerden yere vurdu

Ahmet Davutoğlu'nun sosyal medya hesabından yayınladığı bildirinin yankıları sürerken, Davutoğlu'na bir sert eleştiri de Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'dan geldi.

Abone ol

Yeni parti kuracağı iddia edilen Ahmet Davutoğlu'nun geçtiğimiz günlerde yayınladığı deklarasyon tartışılmaya devam ediyor.

"Partimiz ve ülkemiz, hırslarına esir düşmüş dar ve çıkarcı bir çevrenin ikbal kaygılarına terk edilemez." diyen Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kaldırılmasını ve parlementer sisteme dönülmesini istemesini istemişti. 

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, bugünkü köşesinde Davutoğlu'nun çok konuşulan bu çıkışını sert bir dille eleştirdi.   

Yöntemi etik değil

"Evet, hemen istifa etmeli partiden. İhraç edilmeyi beklemesine gerek yok." ifadelerine yer veren yazar, Davutoğlu'nun yönteminin etik olmadığı görüşünde.

Yeni bir parti hazırlığı içinde olduğunu söylediği Davutoğlu'nun görüşmelerini aleni olarak yaptığına dikkat çeken Uğur, "Doğru yöntem bu değil. Koskoca bir profesöre yakışmıyor." dedi.

Erdoğan sayesinde Başbakan oldu

"Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sayesinde üniversitedeki o kürsüden başka makam yüzü göremeyecekken Başbakan oldu, ikbal gördü Sayın Davutoğlu." diyen yazar, Başbakanlık yaptığı dönemdeki tartışılan icraatlarını sıraladı.

Vize muafiyeti hayal oldu

Davutoğlu'nun 7 Haziran 2015 seçimlerinde başarısızlığın mimarı olarak tarihe geçtiğini savunan yazar, mültecilerle ilgili AB ile imzalanan geri kabul anlaşmasında Davutoğlu'nun pazarlıklarda zayıf kaldığını hatırlattı.

Davutoğlu'nun vize muafiyeti için 72 yasal kriteri yerine getirmeyi sineye çektiğini hatırlatan yazar,  "Vize muafiyeti aradan 4 yıl geçti artık koskoca bir hayal." diye yazdı. 

Fuat Uğur'un yazısının tamamı

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 5 yaşındaki çocukla ilgili yeni gelişme! 2 saat süreyle cinsel istismara uğramış Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Akhisarspor Ziraat Türkiye Kupası'nda ilk finalist oldu
Larkin coştu Anadolu Efes Barcelona'yı paramparça etti
Ailesiyle tartıştı evini yaktı
Fenerbahçe, Final-Four için parkede
Omurilik felçlilerine müjde! Elektro terapi yöntemi adım attırıyor
Eşinin yüzünü hiç görmeden evlendi! Sivas'ta eşinin sesine aşık sevgili
Yorumlar 14 yorum