BIST 1.408
DOLAR 8,02
EURO 9,61
ALTIN 455,47
HABER /  GÜNCEL

TÜİK başkanı Sait Erdal Dinçer biyografisi kimdir, aslen nereli?

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığına atanan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in hayatı merak konusu oldu. Peki kimdir Sait Erdal Dinçer, aslen nereli kaç yaşında? İşte Sait Erdal Dinçer'in biyografisi ve öz geçmişi hakkında merak edilenler...

Abone ol

TÜİK başkanlığına Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu gelişmenin ardından Sait Erdal Dinçer'in öz geçmişi merak edildi. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden mezun olan Sait Erdal Dinçer'in hayatı hakkında merak edilenler haberimizde...

TÜİK Başkanı Cahit Şirin 15 Şubat'ta görevden alınmıştı. Şirin'in yerine Başkan Yardımcısı Ahmet Kürşad Dosdoğru vekaleten getirilmişti. Sait Erdal Dinçer'in atamasıyla kuruma asaleten görevlendirme gerçekleşti.

PROF.DR Sait Dinçer kimdir, aslen nereli: 

1986-1990 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Jeoloji Mühendisliği okuyan Sait Erdal Dinçer, aynı üniversitede İşletme Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Dinçer aynı zamanda 1992-1995 yıllarında Marmara Üniversitesi ekonometri alanında yüksek lisans yaptıktan sonra doktorasını da Marmara Üniversitesi ekonometri bölümünde tamamladı.

Akademik kariyerine 2005 yılından bu yana Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri bölümünde devam eden Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in veri analizi, veri yönetimi ve veri madenciliği üzerine çok sayıda çalışması bulunuyor.Türkiye ekonomisinin 2000 sonrası dönemine yönelik de çalışmaları olan Dinçer'in, 26 adet ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış bilimsel makalesi, 12 adet ulusal ve uluslararası yayınevleri tarafından basılmış kitap ve kitap bölümü ile 7 adet uluslararası sempozyumlarda sunularak basılmış bildirileri bulunuyor.Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik ve editörlükleri mevcut olan ve iyi derecede İngilizce bilen Dinçer, çok sayıda Doktora ve Y. Lisans düzeyinde bilimsel tezin yönetimini gerçekleştirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Çin aşısının 3 faz Türkiye sonuçları açıklandı! Aşının etkinlik oranı yüzde 83,5 çıktı
CHP'li Teoman Sancar kaset skandalıyla ilgili konuştu şok oldum şantajcıya inanıp beni harcadılar
Üsküdar banklarda intihar! Yaşlı adam tabancayı başına dayayıp tetiğe bastı
Moody's'ten son dakika 'Türkiye' açıklaması! Not artırımının sinyalini verdi
Bursa'da yoldan geçerken fark etti! Babasını o halde görünce şoka girdi
Tiger Woods'un kaza raporunda bomba detay ortaya çıktı
SSB Başkanı İsmail Demir'den ABD açıklaması! Yaptırımlarının etkisini görmedik
Değeri 1,5 milyon TL! İstanbul'da 4 bin 224 adet ele geçirildi
Terör örgütü PKK/YPG'ye eleman götürdüğü iddia edilen zanlı tutuklandı
Sait Erdal Dinçer kimdir aslen nereli kaç yaşında? Sait Erdal Dinçer biyografisi
Yorumlar