BIST 1.428
DOLAR 8,29
EURO 10,01
ALTIN 482,78
HABER /  GÜNCEL

Sait Erdal Dinçer kimdir aslen nereli kaç yaşında? Sait Erdal Dinçer biyografisi

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığına atanan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in hayatı merak konusu oldu. Peki kimdir Sait Erdal Dinçer, aslen nereli kaç yaşında? İşte Sait Erdal Dinçer'in biyografisi ve öz geçmişi hakkında merak edilenler...

Abone ol

TÜİK başkanlığına Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu gelişmenin ardından Sait Erdal Dinçer'in öz geçmişi merak edildi. Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümünden mezun olan Sait Erdal Dinçer'in hayatı hakkında merak edilenler haberimizde...

TÜİK Başkanı Cahit Şirin 15 Şubat'ta görevden alınmıştı. Şirin'in yerine Başkan Yardımcısı Ahmet Kürşad Dosdoğru vekaleten getirilmişti. Sait Erdal Dinçer'in atamasıyla kuruma asaleten görevlendirme gerçekleşti.

PROF.DR Sait Dinçer kimdir, aslen nereli: 

1986-1990 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Jeoloji Mühendisliği okuyan Sait Erdal Dinçer, aynı üniversitede İşletme Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Dinçer aynı zamanda 1992-1995 yıllarında Marmara Üniversitesi ekonometri alanında yüksek lisans yaptıktan sonra doktorasını da Marmara Üniversitesi ekonometri bölümünde tamamladı.

Akademik kariyerine 2005 yılından bu yana Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi, Ekonometri bölümünde devam eden Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer'in veri analizi, veri yönetimi ve veri madenciliği üzerine çok sayıda çalışması bulunuyor.Türkiye ekonomisinin 2000 sonrası dönemine yönelik de çalışmaları olan Dinçer'in, 26 adet ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış bilimsel makalesi, 12 adet ulusal ve uluslararası yayınevleri tarafından basılmış kitap ve kitap bölümü ile 7 adet uluslararası sempozyumlarda sunularak basılmış bildirileri bulunuyor.Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik ve editörlükleri mevcut olan ve iyi derecede İngilizce bilen Dinçer, çok sayıda Doktora ve Y. Lisans düzeyinde bilimsel tezin yönetimini gerçekleştirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir merkezli 8 ilde FETÖ operasyonu! 11 şüpheli gözaltına alındı
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Nuggets, Jokic'in tarihe geçtiği maçta Bucks'ı farklı yendi
Almanya'da terör örgütü PKK genç kızı kandırdı ailesini de tehdit etti
Türk zırhlısı Cobra II yeni versiyonuyla en tehlikeli görevlere hazır
Ekmeğe yüzde 16 zam geldi! Ankara'da zamlı ekmek ne kadar oldu?
MİT kumpası davasında 9 sanığın cezası belli oldu
İpek Hattat sevgilisi Sami Yüzer kimdir kuryeye işkence olayı nedir?
Trabzon'da kalp doktorunun anestezi ilacı ile intihara teşebbüs ettiği iddia edildi
Trabzonspor, Kasımpaşa'ya konuk oluyor
Yorumlar