BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  GÜNCEL

THY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı

Koronavirüs nedeniyle daha önce Çin, Irak, İran, İtalya Güney Kore ve Nahçivan seferlerini iptal eden Türk Hava Yolları (THY), İsrail seferlerini de azaltma kararı aldı.

Abone ol

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle THY, önlemlerini arttırmaya devam ediyor.

THY, son olarak, İsrail'e yaptığı seferleri azaltma kararı aldı.

Bu bağlamda günlük 10 frekans olarak icra edilen İsrail seferleri, 11-12 Mart tarihlerinde 4'e, 13 Mart-31 Mart tarihlerinde ise sefer sayısının 2'ye indireceğini açıkladı.

İsrail'den 14 günlük ev izalasyonu kararı

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları (THY) resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, "İsrail'de koronavirüs vakalarında görülen artış nedeniyle, İsrail hükümeti 09 Mart 2020 itibari ile ülkeye dönecek tüm İsrail vatandaşlarının, geldikleri ülkeye bakılmaksızın 14 günlük ev izolasyonuna alınmasına karar vermiştir. Karar uyarınca, İsrail'e gidecek olan yabancı uyruklu turistlerin ve İsrail vatandaşlarının da izolasyona girmeleri gerekecektir. Yabancı uyruklu yolcular için bu talimat yaklaşık üç gün (09 Mart 2010 akşam saatlerinden itibaren 72 saat) içinde yürürlüğe girecektir. İsrail hükümetinin aldığı karar sonrası, Türk Hava Yolları günlük 10 frekans icra ettiği İsrail uçuşlarını 11-12 Mart tarihlerinde günlük 4 frekans ve 13-31 Mart tarihleri arasında günlük 2 frekans icra etmeye devam edecektir" denildi.