BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  GÜNCEL

Telafi eğitimi ne zaman yapılacak derslere girmek zorunlu mu?

Koronavirüs nedeniyle öğrenciler 23 Mart'tan beri okula gidemiyor eğitimler EBA üzerinden online olarak devam ediyor. EBA dersleri 19 Haziran'da sona erecek, telafi dersleri başlayacak. Veli ve öğrenciler ise merak ediyor telafi dersleri ne zaman, telafi derslerine kimler girecek, telafi derslerine girmek zorunlu mu?

Abone ol

Online ve televizyondan verilen EBA dersleri 19 Haziran'da sona eriyor, öğrenciler için telafi dersleri başlıyor. Öğrenci ve velilerin kafası karışık. Telafi dersler ne zaman başlayacak, telafi dersleri okulda mı verilece ve telafi derslere katılmak zorunlu mu?  İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un telafi eğitimi hakkında yaptığı açıklama…

OKULLAR AÇILDIĞINDA TELAFİ EĞİTİMİ YAPILACAK: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen buluşmalarına katılan öğrencisi Burçak Avcı’nın telafi eğitimiyle ilgili sorduğu soruyu yanıtladı. Bakan Selçuk öğretmen ve öğrencilerin kaygı duymasına gerek olmadığını vurgulayarak “ Okullar açıldığında yüz yüze telafiler olacak. Okul açılışı önceki dönemde, yaz tatilinde de EBA TV'de telafi için daha önceki öğrencilerimizin sahip olmadığı imkanlar sağlayacağız”dedi.

TELAFİ EĞİTİMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK: Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 2019-2020 eğitim yılının sona erdiğini okulların Eylül ayında açılacağını açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimlerinin okullar açıldığında yüz yüze verileceğini açıkladı. Telafi eğitimleri hızlandırılmış bir şekilde okul açıldıktan sonra yapılacak.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TELAFİ EĞİTİMİ AÇIKLAMASI YAPTI:  Milli Eğitim Bakanlığı, özel okulların 15 Ağustos'tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacağını açıkladı. İşte Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama; "Özel okullar, 15 Ağustos'tan sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimi yapacak. Özel öğretim kursları da gerekli önlemleri alarak, velilerin istemesi halinde, eğitimlere bugünden itibaren başlayabilecek. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de eğitimlere 15 Haziran'dan itibaren başlayabilecek."

TELAFİ EĞİTİMİ NE KADAR SÜRECEK: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada uzaktan eğitim ile verilen derslerden ne kadar faydalanıldığı ölçüldükten sonra  telafi eğitiminin ne kadar süreceklerine karar vereceklerini açıkladı. İşte MEB Bakanı Ziya Selçuk’un telafi eğitimi açıklaması; "Televizyondaki derslerin ne kadar faydası olmuş, EBA internet ve Akademik Destek'ten ne kadar faydalanılmış tüm bunların ölçümünü yaptıktan sonra eylül ayında yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağı belirlenecek. Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler" dedi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada 2019-2020 yılı eğitim döneminin sona erdiğini yeni eğitim yılının Eylül ayında başlayacağını açıkladı. açıklamada “23 Mart Pazartesi başlattığımız uzaktan eğitim süreci, 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. dedi.  

UZAKTAN EĞİTİM NE KADAR SÜRECEK: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “23 Mart Pazartesi başlattığımız uzaktan eğitim süreci, 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. dedi.  

ÖNCEKİ HABERLER
Pakistan'da 45 milyon yıllık olduğu tahmin edilen hamsi fosili bulundu
Hınçal Uluç'tan Ahmet Hakan'a: Hayaleti kendi yaratmış kendi sövüyor
İlker Karakaş kimdir dansları olay İlker Karakaş nereli yaşı kaç?
İçişleri Bakanı Soylu: Bitlis'te 2 terörist daha etkisiz hale getirildi
Konya'da bir mahalle karantinaya alındı
Formasyon ne demek kaldırıldı mı? Formasyon alanlar ne olacak?
Yorumlar