BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  EĞİTİM

AÖF final sınavları yaklaşıyor 2020 AÖF final sınavları ne zaman?

AÖF final sınavları için geri sayım başladı. Binlerce öğrenci online olarak yapılacak olan AÖF final sınav tarihlerini araştırıyor. AÖF final sınavları www.anadolu.edu.tr adresinden 24 Haziran’dan başlayarak 8 Temmuz 23.59’a kadar (Türkiye saatiyle) erişime açık olacak.

Abone ol

Binlerce öğrenci AÖF final sınavları ne zaman yapılacak araştırması yapıyor. Gözler, bahar dönemi final sınavlarının yapılacağı tarihlere çevrildi. Öte yandan final sınavlarının nasıl yapılacağı ve online sistem hakkındaki ayrıntılar da AÖF tarafından duyuruldu. İşte, 2019-2020 eğitim yılı bahar dönemi final sınavları hakkında ayrıntılar...

AÖF FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN YAPILACAK? 
Yeni Koronavirüs önlemleri kapsamında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nin Yurt içi ve Yurt Dışı Programlarının 2019-2020 Öğretim Yılı Bahar Dönemi dönem sonu sınavları, internet tabanlı ortamlarda yapılacak.

Bahar Dönemi dönem sonu sınavları 24 Haziran’dan başlayarak 8 Temmuz 23.59’a kadar (Türkiye saatiyle) erişime açık olacak.

Sınava ilişkin bilgiler AÖF'ün resmi web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

SINAV NASIL YAPILACAK? 
Sınavların gerçekleştirileceği elektronik ortama dâhil olmak için, internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız veyahut tabletiniz ya da cep telefonunuzdan giriş yapmanız gerekecektir.

Gerekli teknolojik altyapıya sahip değilseniz, 1-5 Haziran 2020 tarihleri arasında iletişim ve çözüm masasından randevu alarak, istediğiniz herhangi bir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürosunda, internet ortamında yapılacak sınava girebilirsiniz.

SINAV SİSTEMİNE GİRİŞ 
Sınavınıza, Üniversitemiz resmî web sitesinde yer alan Sınav linkine tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı programlar için sınav sistemi;

24 Haziran’dan başlayarak 8 Temmuz 23:59’a kadar (Türkiye saati ile) erişime açık olacaktır.

Bu 15 günlük süreçte, sorumlu olduğunuz ders ya da derslerinize ait sınavlarınızı, istediğiniz gün ve saatte sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Ancak belirtilen tarihin son günlerine kalmanızın, bağlantı problemlerine yol açabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.


SINAV SÜRECİ 
www.anadolu.edu.tr adresinden yönlendirme linki ile sınav sayfasına geçiş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ya da @anadolu.edu.tr uzantılı e-Posta adresi ve şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Burada,sorumlu olduğunuz dersleri görüntüleyebileceksiniz.

Daha önceki sınavlarınızda olduğu gibi her bir ders 20 sorudan oluşacak ve her bir dersi cevaplamanız için süreniz 30 dakika olacaktır.

Sınavınız başlamadan önce sınav ekranı üzerinden sınav süresince tâbi olduğunuz kuralları dikkatle okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görünecektir.

Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında ileri ya da geri gidilme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.

6
Abone Ol
SINAVIN SONLANMASI 
Tüm sorularla ilgili işaretlemelerinizi yaptığınızda ya da size verilen 30 dakikalık süre dolduğunda “BU DERSİN SINAVI BİTMİŞTİR” uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıyı gördüğünüzde sınavınız tamamlanmış olacaktır.

24 Haziran’dan itibaren, sınavınızı tamamlayamadan oturumunuz herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa, son gün olan 8 Temmuz’a kadar sınavınıza kaldığınız yerden devam ederek sınavınızı tamamlayabileceksiniz.

Ancak 8 Temmuz’a kadar sınavlarınızı tamamlayamama durumunuzda sınav sistemi erişiminize kapanacak ve cevaplandırmadığınız sorular boş bırakılmış kabul edilecektir

ÖNCEKİ HABERLER
Şili'de 6,8 büyüklüğünde deprem
Kırıkkale'de ölümün teğet geçtiği yaşlı kadın arkasına bile bakmadı
Fenerbahçe ve Galatasaray Muhammed Kerem Aktürkoğlu için kapışıyor
Samsun'da karaciğer nakli bekleyen hemşire: Son aşamadayım vaktim kalmadı
Çin'de 1 Güney Kore'de 49 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi
Genel müdür maaşları yeni zam 2020 kaç para oldu?
Yorumlar