BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  POLİTİKA

Süleyman Soylu'dan karakol basarak polisi yumruklayan AK Parti başkan hakkında açıklama

KAYSERİ'nin Tomarza ilçesinde, karakol basarak bir polisin burnunu kırdığı iddia edilen AK PARTİ Gençlik Kolları İlçe Başkanı Hakan Korkmaz ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; "Olayın her tarafına bakıyoruz. Bizim için meselenin kanunlara uygunluğu önemli." dedi.

Abone ol

AK PARTİ İlçe Gençlik Kolları Hakan Korkmaz ile beraberindeki kişilerin Kayseri’nin Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bastığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis Fahri Ç’nin burnunu kırdığı iddia edildi.

Kayseri Valiliği, Korkmaz’ın tutuklanarak cezaevine gönderildiğini duyurdu.

Konuyla ilgili Kayseri Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“30 Ağustos 2022 tarihinde akşam saatlerinde Tomarza İlçe Emniyet Amirliği girişinde bir siyasi partinin gençlik kolları yönetiminde bulunan şahıs ile karakol girişinde görevli polis memuru arasında arbede yaşanmıştır. Karakolda görevli diğer personelin müdahalesi ile şahıs gözaltına alınmıştır. Yaralanan polis memuru, doktor raporu alarak ilgili mercilere şikayette bulunmuştur. Konunun birimlerimize iletildiği andan itibaren yasal sistemin işletilmesi sağlanmıştır. Emniyette ifadesi alınan şahıs savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkartılmıştır. Çıkartıldığı mahkemece tutuklanan şahıs, Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Şahsın yargılanması tutukluluk haliyle devam etmektedir. Kayseri Valiliği olarak konuyu takip etmekte olduğumuzu, hiçbir suretle ve hiçbir gerekçeyle milletimizin huzuru için fedakarca görev yapan emniyet çalışanlarımıza yapılan bu menfur saldırıyı hoş görmediğimizi ve konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”

"Olayın her tarafına bakıyoruz"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise olay hakkında şöyle konuştu:

“Olayı dün öğrendim. Valimizle konuştum. Uygulananla ilgili hemen müdahil olunması lazım geldi. Hemen tutuklandı dün akşam. Olayın her tarafına bakıyoruz. Bizim için meselenin kanunlara uygunluğu önemli.” 

Olay nasıl oldu? 'Beni nasıl tanımazsın...'

Dün öğle saatlerinde Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bir işlem için giden Hakan Korkmaz’a kapıdaki görevli polis memuru Fahri Ç. kimliğini sordu. Bu gelişme üzerine Hakan Korkmaz “Sen benim kim olduğumu bilmiyor musun, beni nasıl tanımazsın?” dedi.

Arkadaşlarını çağırıp polise saldırdı

Polis memurunun kimliği göstermeden içeriye giremeyeceğini söylemesi üzerine Hakan Korkmaz, Emniyet’e 4 arkadaşını çağırdı. Sonrasında kapıda görevli polis memurlarına saldıran grup polis memuru Fahri Ç.’yi darp ederek burnunu kırdı. Olay sonrası gözaltına saldırganlardan AK Parti Tomarza Gençlik Kolları Başkanı Hakan Korkmaz tutuklanarak cezaevinde gönderildi.