BIST 8.335
DOLAR 27,38
EURO 29,01
ALTIN 1.627,65
HABER /  POLİTİKA

Şamil Tayyar, MHP'li vekil Sermet Atay'ıa yönelik uyuşturucu ve fuhuş suçlamalarını sildi! MHP'nin tweetleri duruyor

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, yaptığı bütün binalar yıkılan AK Parti Meclis üyesi müteahhit Yunus Kaya üzerinden başlayan kavgada MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'a yönelik "uyuşturucu kaçakçılığı" ve "fuhuş" suçlamalarında bulunmuştu. Şamil Tayyar "Bedeli ne olursa olsun" diyerek yaptığı paylaşımları sessizce sildi.

Abone ol

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar ile MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay arasındaki sosyal medya kavgası olay oldu. MH'li Sermet Atay, Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde yıkılan binalarla ilgili olarak yaptığı sosyal medya paylaşımından isim vermeden Şamil Tayyar'ı işaret etmiş, Şamil Tayyar da MHP'li Sermet Atay ve Ali Muhittin Taşdoğan'a yönelik ağır suçlamalarda bulunmuştu. MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz da "süzme" diyerek Şamil Tayyar'a yüklenmişti. Şamil Tayar o paylaşımlarını sildi ancak MHP'li isimlerin paylaşımları halen duruyor. 

MHP'li vekil isim vermeden suçlayınca...

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, "Her olayı takip edip, tweet atan şehrimizin ünlü siyasetçisi, Nurdağı'nda en fazla ölüme sebebiyet veren müteahhit siyasetçiyi takip etsene. Bu konuda senden tweet bekliyoruz. Korkma zaten emniyet, adliye gereğini yapacak. Ucu nereye giderse gitsin devlet hesap soracak. Hadi bekliyorum" diyerek Şamil Tayyar'ı hedef almıştı. 

MHP'li iki vekile ağır suçlamalar yaptı

Bunun üzerine AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, MHP'li Sermet Atay'la ilgili ağır suçlamalarda bulundu. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda Atay için "uyuşturucu" ve "fuhuş" başlıkları altında iddialarda bulunan Tayyar, bir diğer milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan'ın da yurtdışına kaçarken yakalanan müteahhit Yunus Kaya'nın hamisi olduğunu öne sürdü.

MHP İl Başkanı Tayyar'a 'süzme' dedi

Bunun üzerine MHP Gaziantep İl Başkanı Cahit Çıkmaz, Şamil Tayyar'ı hedef alarak, "Senin de ne kadar süzme olduğunu aslında bilmeyen yok , hala siyasete yapmak istiyorsun, kibrin tavan yapmış, kimse sana laf söyleyemez mi zannediyorsun, insanların acılarını paylaş , ha birde adam hala sizin partide mi Meclis üyesi" paylaşımı yapmıştı.

Şamil Tayyar Sildi, MHP'li İl Başkanı silmedi

Ancak Tayyar, "Madem öyle, inceldiği yerden kopsun" diyerek yaptığı, çok ses getiren paylaşımlarını dün akşam saatlerinde sessiz sedasız sildi. MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz'ın Şamil Tayyar'a yönelik "Senin de ne kadar süzme olduğunu aslında bilmeyen yok" paylaşımı ise halen duruyor. 

Şamil Tayyar'ın kişisel Twitter hesabından sildiği paylaşımlar şöyleydi:

- Uyuşturucu kaçakçılığından fuhuşa, bir dizi kirli ilişkide adı geçen, avukatlık yapan Sermet Atay, şahsımı dolaylı hedef alan twitini silmek zorunda kalınca, Erk Acarer denen süzme üzerinden çamur siyasetini seviyesiz bir noktaya taşıdı. Madem öyle, inceldiği yerden kopsun.

- Erk Acarer, Gaziantep’teki o olaylı vakada Yılmaz Öztürkmen’in mektubundaki ‘Sermet Atay’ adını ‘Şamil Tayyar’ diye okuyacak kadar alçağın teki ve bu müptezelin kirli bağlantısıdır. Her cümlesi yalan iddialarla kankası kirli vekile yoldaşlığa soyunmuştur.

- 2014’de Nurdağı Belediye Başkanı seçilen Mehmet Yıldırır, akrabam değildir. Ben Türk’üm, Yıldırır Kürt’tür. Yakınların evliliği yoluyla da akrabalığım yoktur. Yıldırır da ben de müteahhit Yunus Kaya’nın belediye meclis üyeliği adaylığına karşı çıktık. Siyasi husumet başladı.

- Yunus Kaya aday olamayınca köyü Naimler’de AK Parti’ye ‘0’ oy çıktı, tüm oyları MHP aldı. Yıldırır’ın görevde kaldığı 5 yıl boyunca Yıldırır ile Kaya arasında sert kavgalar yaşandı. Kaya’nın hamisi MHP’li vekil Muhittin Taşdoğan’dı.

- Haziran 2018 seçimlerinde liste dışı kalınca Yunus Kaya ve ekibine gün doğdu. Önce Yıldırır’ın adaylığını engellediler, sonra Kaya’yı AK Parti’den belediye meclis üyesi yaptılar. Kaya her yerde ‘beni listeye Muhittin Taşdoğan koydu’ dedi. İlişkisini gizlemedi.

- Peki, Sermet Atay, bu kavgayı neden başlattı? Aklınca 1 taşla 2 kuş vurmak istedi. Taşdoğan’la aynı partideler ama gölgelerine kurşun sıkıyorlar. Kavganın buraya evrileceğini biliyordu. Nitekim Acarer, araya Taşdoğan’ı da sıkıştırdı.

- Atay’ın benimle derdi neydi? Gazeteci Ruhi Aytaç’a ‘Sinan Ateş’le ilgili twiti nedeniyle kızdım’ demiş. Bu gerekçe makul değil, zira o twitte MHP’yi zan altında bırakacak ima yollu bile mesaj yoktu. Sanıyorum, yargı ve emniyetteki kirli ilişkileri önünde beni engel gördü.

- Ben haysiyetimi sokakta bulmadım. Siyaseti de kariyer veya zenginleşme aracı olarak görmedim. Gerekirse siyaseten bedelini de öderim. Onun için ne Atay’a ne süzme kankası Acarer’e pabuç bırakmam. İddialarınızı ispat etmezseniz şerefsiniz diyeceğim, şerefiniz yok ne çare."