BIST 1.417
DOLAR 8,15
EURO 9,70
ALTIN 457,31
HABER /  GÜNCEL

Oyuncu İsrafil Köse ölümüne ilişkin davada tali kusurlu bulundu

Demirören Haber Ajansı

KADIKÖY'de motosikletiyle seyir halindeyken kapısı açılan taksiye çarparak hayatını kaybeden oyuncu İsrafil Köse'nin ölümüne ilişkin davaya devam edildi. Dosyaya gelen üçüncü bilirkişi raporunda sanık taksi sürücüsü Bekir Serkut Özhan birinci dereceden, maktul İsrafil Köse ise ikinci dereceden kusurlu bulundu.

Abone ol

Kadıköy'de 21 Ağustos 2016 tarihinde motosikletiyle seyir halindeyken kapısı açılan taksiye çarparak hayatını kaybeden oyuncu İsrafil Köse'nin ölümüne ilişkin taksici Bekir Serkut Özhan'ın yargılandığı davaya devam edildi. 

İstanbul Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına iki tarafı da avukatları temsil etti. 

Üçüncü defa hazırlanan bilirkişi raporu, dava dosyasına geldi. Raporda, motosikletiyle trafikte seyreden maktul İsrafil Köse'nin, yol kenarında park halindeki taksinin sürücüsü sanık Bekir Serkut Özhan'ın taksinin kapısını aniden açması ile kapıya çarparak hayatını kaybettiği belirtildi.

 Taksici asli kusurlu bulundu

Raporda, "Araç sürücüsü Bekir Serkut Özhan'ın arkasından gelen araçlar ve yayalar için tehlike ve engel teşkil etmediğinden emin olmadıkça, trafik güvenliğini ortadan kaldıracak kontrolsüz ve tedbirsiz bir şekilde aracının kapısını açmaması gerektiği değerlendirilmektedir. Bu doğrultuda ticari taksi sürücüsü Bekir Serkut Özhan'ın tedbirsiz, dikkatsiz ve kurallara aykırı bu hareketinin kazanın meydana gelmesinde birinci derecede etkili olduğu kanaatine varılmıştır" denildi. 

Raporda maktul İsrafil Köse için de şu değerlendirme yapıldı:

 İsrafil Köse de tali kusurlu bulundu

"Maktül motosiklet sürücüsü İsrafil Köse, seyri esnasında yolun sağ tarafından park halinde olan ticari bir araçtan her an bir yolcu veya sürücünün inebileceğini ve kapılarını açabileceğini göz önünde bulundurarak motosiklet ile park halinde bulunan bu aracın son derece yakınında geçmesinin tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini öngörmesi gerektiği değerlendirilmektedir. Bu meyanda yüksek miktarda alkol alış olan motosiklet sürücüsü İsrafil Köse'nin bu hususlara riayet etmediği, dikkatsiz, tedbirsiz, özen yükümlülüğüne ve taşıtın hızını yaya geçidine yaklaşırken azaltması hususundaki kurala aykırı şekilde taşıt sevk ve idare ettiği, bu hatalı davranışının olayda ikince derecede etkili olduğu kanaatine varılmıştır."

Raporun sonuç bölümünde kazanın oluşumunda sanık Bekir Serkut Özhan'ın birinci dereceden, maktul İsrafil Köse'nin de ikinci derecede kusurlu bulunduğu belirtildi.

 Daha önce de iki rapor gelmişti

Dava dosyasına gelen ilk raporda sanık Bekir Serkut Özhan ve maktul İsrafil Köse birlikte asli kusurlu bulunmuştu. İkinci raporda ise gelen son rapora paralel idi. İkinci raporda, sanık Bekir Serkut Özhan'ın asli, maktul İsrafil Köse'nin tali kusurlu olduğu belirtilişti. 

Mahkeme, taraf avukatlarının üçüncü rapora yönelik beyanlarını sunmaları için ertelendi. 

İddianameden

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, maktul İsrafil Köse'nin 21 Ağustos 2016 tarihinde Kadıköy Ayrılıkçeşmesi metro istasyonu güzergahında motosikleti ile seyir halinde iken kapısı açılan taksiye çarparak yaralandığı, kaldırıldığı hastanede 2 gün sonra hayatını kaybettiği belirtiliyor.

İddianamede, şüpheli taksi şoförü Bekir Serkut Özhan'ın alkollü olmadığı belirtilerek, "Taksirle adam öldürme" suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor. 

 

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Müge Anlı ile Tatlı Sert şok etti! Uyutup aldattığı kocası seks görüntüleri görmüş Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
WhatsApp'ta yine bir sistem açığı! Mesajlarınıza erişilebilir
Erdoğan'dan emekli amiral Atilla Kıyat hakkında suç duyurusu!
Askeri araç 150 metrelik uçuruma yuvarlandı: 2 şehit 5 yaralı var
Bakan Fatih Dönmez Doğu Akdeniz'deki sevindiren gelişmeyi rota vererek paylaştı
Şanlıurfa'da bir otomobile düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti.
Fransa Milli Takımı'nın aday kadrosu açıklandı
Türk milletine şehitlere dini değerlere küfür ve hakaret eden çocuk gözaltına alındı
Belçika'da PKK'ya yakınlığı ve Türk karşıtlığı ile bilinen Zuhal Demir bakan oldu
Fenerbahçe'de 4 yolcu Ersun Yanal biletlerini kesti
Medipol Borussia Mönchengladbach maçı şifresiz canlı hangi kanalda saat kaçta
Yorumlar