BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  SEÇİM

YSK'dan son dakika açıklama! Yasak kalktı ilk sonuçlar geldi

YSK Başkanı Ahmet Yener, seçim sonuçlarının hayırlı olmasını dileyerek, herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığını açıkladı. Gelen son dakika haberine göre yayın yasağı kalktı ve ilk sonuçlar da gelmeye başladı. Öte yandan veri akışı ile ilgili açıklama yapan Yener, "veri akışında bir sorun yoktur. Yüksek seçim kurulunun geçici seçim sonuçlarına kadar vatandaşlarımızın beklemesini rica ederiz" ifadelerini kullandı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 17.00 itibarıyla sona erdi. Oy verme işleminin sona ermesinin ardından YSK Başkanı Ahmet Yener şunları kaydetti: "Olumsuz bir durum söz konusu değil. İtirazlar değerlendirilmiş ve  il seçim kurullarına gönderilmiştir. Seçimlerin Türk milletine ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyorum " 

YSK Başkanı Yener: 18.15 itibari ile yayın ve veri girişine izin verilmiştir

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turuna ilişkin yayın yasağının 18.15 itibarıyla kaldırıldığını bildirdi. Yener, YSK'de gazetecilere yaptığı açıklamada, basın mensuplarının Kurul'un kurallarına uymasını istedi.

YSK açıklama yapmadan veri paylaşılmasının "hoş bir durum olmadığını" vurgulayan Yener, şöyle devam etti:

"Yüksek Seçim Kurulu'muz yayın yasağının ne zaman kalkacağı konusunda toplanmıştır. Saat 18.15 itibarıyla basın mensuplarımızın, haber ajanslarımızın yayın ve veri girişine izin verilmiştir. Şu anda sistemimizde de veri girişleri devam etmekte olup, herhangi bir problem yoktur. Anlık olarak da 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan seçimlere katılan 24 siyasi parti ve cumhurbaşkanı adaylarımızın temsilcileriyle de verilerimiz anlık olarak paylaşılmaktadır."

YSK'dan veri akışı açıklaması: "Veri akışında bir sorun yoktur"

Saat 18.50 itibariyle bir kez daha kameralar karşısına geçen Yüksek Seçim Kurulu başkanı Ahmet Yener, veri akışı ile ilgili açıklama yaparak uyarıda bulundu. Yener yaptığı açıklamada, "Şuana kadar yüzde 25 oranında veri akışı olmuştur. Yüksek seçim kurulunun geçici seçim sonuçlarına kadar vatandaşlarımızın beklemesini rica ederiz. Veri akışında bir sorun yoktur, siyasi partilerimizi de paylaşılmaktadır" ifadelerini kullandı.