BIST 1.488
DOLAR 7,39
EURO 9,00
ALTIN 420,67
HABER /  GÜNCEL

ÖSYM AİS güncelleme fotoğraf değiştirme nasıl olur?

ÖSYM'den öğrencileri sevindiren bir karar geldi. Sınavlara girmek için fotoğraf güncellemesi yapmak için merkezlere giden öğrenciler artık online fotoğraf güncellemesi yapabilecek. Peki ÖSYM AİS girişi yaparak öğrenci fotoğrafı nasıl güncellenir?

Abone ol

 ÖSYM son haberi verdi, fotoğraf güncellemesi için merkezlere gitmek durumunda kalan adaylar artık TC kimlik kartları yeni ise merkezlere gitmek zorunda olmayacak. Adayların ÖSYM’deki fotoğrafları otomatik olarak TC kimlik kartlarındaki fotoğraflarla başvuru esnasında yenilenecek. Peki online olarak ÖSYM AİS girişi yaparak fotoğraf güncellemesi nasıl yapılır? 

ÖSYM'den fotoğraf duyurusu: Adaylarımızın başvuru işlemlerini kolaylaştırmak ve bu konudaki taleplerine çözüm üretmek için çalışıyoruz.

Şubat ayında Aday İşlemleri Sistemi (ÖSYM AİS) mobil uygulamasını adaylarımızın kullanımına sunduk. Adaylarımız başvuru işlemleri başta olmak üzere tüm işlemlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Adaylarımız için önemli bir yeniliğimizi daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden fotoğraflarını kendileri güncelleyebilecekler.

T.C. Kimlik Kartı bulunan fakat sistemimizde güncel fotoğrafı olmayan adaylarımız fotoğraf güncelleme işlemleri için artık başvuru merkezlerine gitmeden fotoğraf güncelleme işlemlerini ve sınav başvurularını Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Bu durumdaki adaylarımızın fotoğrafları sınavlara başvuruları esnasında T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

ÖSYM AİS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

ÖSYM AİS fotoğraf güncellemesi nasıl yapılır: 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin konuyla ilgili açıklaması ise şöyle:

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki (AİS) fotoğrafı güncel olmayanlar, fotoğraf güncellenmesi için başvuru merkezlerine gitmeden sınavlara başvurularını yapabileceklerdir. Bu durumdaki adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki fotoğrafları, sınava başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını henüz edinmemiş adaylar ise ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunan geçerlilik süresi dolan fotoğraflarını, başvuru merkezleri aracılığıyla güncelleyebilecekleri gibi Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarını edindikleri takdirde sistemdeki fotoğraflarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerdir.

ÖNCEKİ HABERLER
Bursa'da intihar notu bırakıp kaybolan kızdan haber geldi
3 yaşındaki kuzenine canlı yayında sigara içiren kişi gözaltına alındı
Son dakika benzine zam geliyor! Gece yarısı yansıyacak depoları fulleyin
Şafak Mahmutyazıcıoğlu kimdir yaşı kaç boşandığı eşi kimdir?
İstanbul'dan geldi Şırnak'ta dağa çıkarken kıskıvrak yakalandı
Çin'de öğrenci taşıyan otobüs su kanalına uçtu: 21 ölü 15 yaralı
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Sakarya'daki MÜSİAD yemeğine tepki: Sizin yediğiniz insan eti
Buse Plan instagramı kapattı Exatlon Challenge Buse kimdir yaşı kaç?
Patlayan havai fişek fabrikası sahibi 2 kişi gözaltına alındı
Bakan Koca'dan 'koronavirüsle mücadele' mesajı
Yorumlar