BIST 1.092
DOLAR 7,09
EURO 8,45
ALTIN 467,11
HABER /  EĞİTİM

Öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek Resmi Gazete'de yayınlandı

Anadolu Ajansı

Koronavirüs salgını nedeniyle okullar tatil edildi uzaktan eğitime geçildi. Bu süreçte öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ödenip ödenmeyeceği merak konusu olmuştu. Okullar kapalı olsa da öğretmenlere ek ders ücretleri derse girmişler gibi ödenecek.

Abone ol

Koronavirüs salgını nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği günlerde öğretmenlerin üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılmalarına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla, 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara geçici madde eklendi.

Eklenen geçici maddede şunlar kaydedildi:

GEÇİCİ MADDE 6- (1) 2019-2020 öğretim yılında, 9'uncu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi ile (b) bendinin (2) numaralı alt bendi kapsamında görev yapmakta olanlar, Kovid-19 salgını nedeniyle eğitim kurumlarının tatil edildiği günlerde üzerlerinde bulunan ek ders görevlerini yapmış sayılarak karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılır.

(2) Bu kapsamda ödeme yapılanlar, tatil edilen günlere ilişkin kendilerine telafi eğitimleri ve uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin görev verilmesi halinde, bu görevleri ayrıca ek ders ücreti ödenmeksizin yerine getirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerden birinci fıkra kapsamında yapılan ödemeler geri tahsil edilir.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Liglerin geleceği ne olacak? İşte detaylar
Ankara depremle sarsıldı! Son depremler
Koronavirüslü annenin dünyaya getirdiği bebeğin testi negatif çıktı
Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandı
Koronavirüs nedeniyle 9 ülkede 125 Türk vatandaşı hayatını kaybetti
Beyrut'taki patlamaya ilişkin yeni görüntü videoyu çeken öldü mü?
Yorumlar 7 yorum