BIST 1.428
DOLAR 8,27
EURO 10,00
ALTIN 482,90
HABER /  POLİTİKA

Mustafa Destici'den Bülent Arınç'a KHK tepkisi! Yüreğin yanacaksa...

Bülent Arınç'ın KHK sözleri tartışılmaya devam ediyor. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'den Arınç'a tepki geldi. Arınç'ın sözleri için ''fecaat'' yorumunda bulunan Destici; ''Yüreğin yanacaksa şehitlerimize yansın'' dedi.

Abone ol

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın KHK'lara ilişkin açıklamalarına, "Kanun hükmünde kararnameler için facia demek fecaattir." diyerek tepki gösterdi.

 Büyük Birlik Partisi Genel Merkez Binası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Herkesin, ülkemizin terörle mücadelesine zarar verecek söz, fiil ve davranışlardan uzak durması gerekir." dedi.

Yüreğin yanacaksa şehitlerimize yansın

Destici; Bülent Arınç'ın, 'KHK'larla işlerinden kovulanları gördükçe yüreğim yanıyor.' sözlerine şöyle cevap verdi: "15 Temmuz hain darbe girişiminde 251 vatandaşımızı şehit verdik. Gölbaşı'nda 50'ye yakın Özel Harekat polisimiz hayatını kaybetti. Eğer yüreğin birileri için yanacaksa şehitlerimiz için yansın."

Hatalı kararlar için komisyon kuruldu

"Devlet elbette ki kendi varlığını korumak ve sürdürmek zorundadır." diyen Destici, "Darbe girişimini tüm unsurları ile bertaraf etmek adına bir süreç yaşandı. Bu süreçte olağanüstü hal ilan edildi. Olağanüstü hal döneminde de kanun hükmünde kararnameler çıkartıldı. İlk etapta belki hatalı kararlar verilmiştir. Bu hataların düzeltilmesi için olağanüstü hal komisyonu kuruldu. Kurulan bu komisyon 100 binlerce kararı araştırdı. Bu araştırmalar neticesinde 10 bine yakın kişi görevine iade edildi. Dolayısıyla hukuk bu konuda çalışıyor ve çalışmaya da devam edecek." ifadelerini kullandı.

Arınç'ın açıklaması fecaattir

Destici, sözlerine şöyle devam etti: "Kanun hükmünde kararnamelerle ilgili çıkıp da faciadır demek bana göre fecaattir. Yapılan açıklama büyük bir yanlıştır. Bu yanlışa düşmemek lazım. Ülkemizin terörle mücadelesine zarar verecek söz, fiil ve davranışlardan herkesin uzak durması gerekir."

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Arkeolojik kazıda bulundu kimse açamaya cesaret edemiyor içinde kara büyü var Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Yediği tokat yüzünden 55 yıldır çay içmiyor
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Serdar Ali Çelikler Fenerbahçe Beko'daki Obradoviç gerçeğini açıkladı
10 Kasım şiirleri kısa Atatürk duygusal 10 Kasım şiirleri
Bakan Murat Kurum talimat verdi! Süreç resmen sonlandırıldı
UEFA'dan Melis Özçiğdem'e görev
Mevlid Kandilinde oruç tutulur mu hangi ibadetler yapılır?
Süleyman Soylu: Nato kafa, nato mermer, anlamak istemiyorlar
Tottenhamlı Heung-Min Son'un kırmızı kartı iptal edildi
Ispanak zehirlenmesi hakkında bilmeniz gereken 6 şey
Yorumlar 22 yorum