BIST 1.423
DOLAR 8,33
EURO 10,03
ALTIN 480,57
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den çok sert Ermenistan mesajı döktüğü kanda boğulmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenistan'da Gence kentine yönelik saldırısına sert tepki gösterdi. Bahçeli açıklamasında, 'Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir. Uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır' dedi.

Abone ol

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle;

Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın en büyük kentlerinden birisi olan Gence’ye alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkarıdır. Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir.

Ayrıca Dağlık Karabağ’daki Fuzuli, Ağdam ve Terter yerleşim alanları da Ermenistan tarafından topçu ve roket atışlarıyla bombalanmıştır.

'Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır'

Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, çatışma alanlarını sivil yerleşim yerlerine genişletmektedir. 

Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır. Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır.

Güney Kafkasya’da barış ve istikrarın yegane muhalifi Ermenistan’dır. Artık uluslararası toplum sivillere yönelik kanlı ve aşağılık saldırılara duyarsız kalmamalıdır. Bu vesileyle şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı soydaşlarımıza da şifalar diyorum.

Unutulmasın ki, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğün öz yurdu, vazgeçilmez hakkıdır. Bu hakkın, hak sahibiyle buluşması can pahasına da olsa sağlanmalıdır. Katil ve terör devleti olan Ermenistan’ı nefretle lanetliyorum. Yılanın başının mutlaka ezileceğine inanıyorum.

'Hayat memat konusudur'

Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır, tarihi zorunluluktur, çok acil bir ihtiyaçtır, deyim yerindeyse hayat memat konusudur.

Söz konusu birleşme sonucunda tek ses, tek nefes, tek yürek halinde zalime ve düşmana karşı mücadele edilecektir. Böylelikle Azerbaycan’ın haklı, hukuki, meşru ve beka mücadelesi daha da güç ve derinlik kazanacaktır.

Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri AK Parti'li Özşavlı, Dağlık Karabağ sorununun nasıl ortaya çıktığını uluslararası belgelerle anlattı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Şanlıurfa'da etrafa yayılan kötü koku acı gerçeği ortaya çıkardı
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Türkiye-Yunanistan arasındaki toplantı ertelendi! Nedeni teknik
İzmir'de milyonda bir olacak kaza! 'Sevince böyle oluyormuş demek ki'
Yaşlılık maaşı ekim ayı ödemesi hangi gün yatıyor?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! Kitle bağışıklığının en yüksek olduğu il Adıyaman
Melikşah nasıl öldü kısaca hayatı Melikşah kimdir?
İstanbul'da, Atatürk Sanayi Sitesi'nde yangın
Sencer kimdir tarihte Ahmet Sencer nasıl öldü hayatı
Yunanistan'ın 'NAVTEX' oyunu suistimal ediyor
Yorumlar 14 yorum