BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,60
ALTIN 474,73
HABER /  POLİTİKA

Mansur Yavaş talimatI verdi! Tahsilatı durdurun

ANKARA Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş, “Asfalt Katılım Payları” konusunda gelen talepleri değerlendirerek "tahsilatın durdurulması" talimatı verdi.

Abone ol

Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan yollara döşenen asfaltlar nedeniyle vatandaşlardan alınan asfalt katılım paylarını ödemeyenlerin tapularına konulan şerhlerin kaldırılacağı müjdesini veren Başkan Yavaş, “Şimdiye kadar üzerine düşülmemiş bir konu, asfalt katılım payları idi. Belediye bu ödeme kalemi nedeniyle Ankaralıların tapularına şerh koydurmuş. Şimdi şerhlerin hepsini kaldırıyoruz ve Meclis kararıyla da bu paraların hiçbirini almayacağız” dedi.

Tapularına kısıtlılık şerhi

Önceki dönemde asfalt katılım paylarını ödemeyen vatandaşların tapularına kısıtlılık şerhi konulması için Tapu Müdürlüklerine yazılar gönderildiğini ve bu yüzden vatandaşların tapularıyla ilgili birçok işlemi gerçekleştiremediğini belirten Başkan Yavaş, vatandaş odaklı hizmetlere devam edeceklerini açıkladı.

"Mahsuplaşmaya gideceğiz"

Başkan Yavaş, asfalt katılım paylarına ilişkin ikinci aşamada ise bu ödemeyi daha önce yapan ya da haksız yere tahsil edildiği tespit edilen vatandaşlar için de yeni bir müjde verdi. Önümüzdeki süreçte Meclis gündemine taşınacak Başkanlık yazısı ile asfalt katılım payları için mahsuplaşmaya gidileceğini söyleyen Başkan Yavaş, "Meclis kararıyla daha önce haksız yere ödeyenlerle belli bir takvime bağlayarak mahsuplaşmaya gideceğiz. Yani parayı haksız yere ödediğini bize bildirip, haksızlığı tespit edilen vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
Cemil Kazancı nereli Fenerol kampanyası Cemil Kazancı kimdir?
İsrailli yazılım firması WhatsApp üzerinden tehlike saçıyor
Kronik böbrek hastalığına yapay zeka ile yeni ilaç!
İğne yaptırmak orucu bozar mı? Nihat Hatipoğlu cevapladı
CHP seçim stratejisini belirledi! SP'ye adayını çekmesi konusunda ısrarcı olmayacak
Üniversiteler ne zaman açılacak eylül ayında açılır mı?
Yorumlar 10 yorum