BIST 117.741
DOLAR 6,86
EURO 7,82
ALTIN 399,43
HABER /  SPOR

Kayseri'de milli halterci olimpiyatlara sığınakta hazırlanıyor

TÜRKİYE'yi ertelenen Tokyo Olimpiyatları'nda temsil etmek için çalışmalarını sürdüren, Dünya şampiyonluğu unvanı bulunan milli halterci Muammer Şahin, çalışmalarına hız kesmeden oturduğu apartmanın sığınağında devam ediyor. Kendisi yaptığı bu adımla tam bir azim göstergesi oluyor.

Abone ol

Milli halterci 26 yaşındaki Muammer Şahin, koronavirüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları'na oturduğu apartmanın sığınağında hazırlanmaya başladı.

Dünya şampiyonu azimle çalışmalara devam ediyor

Ankara Askispor'un sporcusu olan Şahin, koronavirüs salgını sonrası tedbir amaçlı spor salonlarının kapatılmasının ardından Kayseri'deki evine döndü. Kariyerinde dünya şampiyonluğu unvanı bulunan milli halterci, olimpiyatların ertelenme haberini aldıktan sonra da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Milli halterci Muammer Şahin, komşularından izin alarak oturduğu apartmanın sığınağında çalışmaya başladı. Şahin, sığınakta barlara ağırlık takarak halter çalışması yapıyor.

Türkiye'yi pek çok ulusal arenada temsil eden Muammer Şahin, "Kariyerime 2007 yılında Kayseri'de başladım. Hala devam ediyorum. Koronavirüs nedeniyle antrenmanlarımızı binanın sığınağında yapıyorum. Çünkü uluslararası düzeyde bir salgın var. Alınan tedbirlerden dolayı da salonlarımız kapalı. 2020 Tokyo Olimpiyatları'na hazırlanıyorum.  Koronavirüs nedeniyle bu organizasyon 2021 yılının Haziran ayına alındı. Çalışmalarımı aralıksız devam ettiriyorum. Olimpiyatlara evimin sığınağında devam ediyorum" diye konuştu.

"Daha iyi hazırlanacağımı düşünüyorum"

Koronavirüs ortaya çıkmadan önce 6 aylık bir süreçten geçtik. Çok iyi bir kamp dönemi ve antrenmanlarımız oldu. Bu süreçte de Kayseri Gençlik Spor İl Müdürümüz ve bölge antrenörlerim gerekli desteği verdi. İş insanları da desteklerini esirgemedi. Hepsine teşekkür ediyorum. Komşularımıza sığınakta antrenman yapmak istediğimi ve Tokyo Olimpiyatları'na hazırlanmak istediğimi söyledim. Dayanışma içinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Komşularıma da bana destek verdikleri için teşekkür ediyorum" dedi.

"Ses çıkarmamaya gayret gösteriyorum"

Şahin sözlerine şöyle devam etti, "Normal şartlarda haftanın 6 günü antrenman 1 gün dinlenme olarak çalışma yapıyordum. Şu an komşular rahatsız olmasın diye haftanın 4 günü antrenman yapıyorum ve ses çıkarmamaya gayret gösteriyorum. Olimpiyatların ertelenmesi sonrası daha iyi hazırlanacağımı düşünüyorum. Her şerde bir hayır vardır. Vatandaşlarımız evden dışarı çıkmasın, temastan kaçınsın" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Çin kazık attı! İngiltere Çin'den bozuk test kitlerinin parasını istedi
Sağlık Bakanlığı atama sonuçları sorgulama TC ile giriş
Eskişehir'de 75 yaşındaki kadın koronavirüsü yenerek alkışlarla taburcu edildi
Fenerbahçe'den Rony Lopes’e kanca
İstanbul'da Covid-19 hastalarına ilaç ve yemeği robot servis etmeye başladı
PTT bugün açık mı 15 temmuz PTT kargo çalışıyor mu?
Yorumlar