BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  EĞİTİM

Kayıt yerleri belli oldu! Okul öncesi, ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencileri

Okul öncesi, ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin kayıt yerleri belli oldu. Veliler 'e-okul.meb.gov.tr' sitesinden çocuklarının hangi okula kayıt yaptıracağını görebilecek.

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu, 2020-2021 eğitim öğretim yılı kayıtlarına ilişkin bilgi verdi.

Okul öncesi, ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin bugün itibarıyla hangi okullara gideceğinin belli olduğunu belirten Gençoğlu, velilerin "e-okul.meb.gov.tr" sitesine öğrenci için istenen bilgileri girdiğinde, çocuklarının hangi okula kayıt yaptıracağını net şekilde görebileceğini söyledi.

Hazırlıklar tamam

Velilerin çocuklarının okulunu öğrenmesi için hiçbir belgeye ve okula gitmeye ihtiyaç olmadığını vurgulayan Gençoğlu, şunları kaydetti: Bu yıl, Aralık 2014 itibarıyla 69 ayını doldurmuş bütün öğrencilerimizi ilkokullarımıza bekliyoruz. Aynı sistem üzerinden velilerimiz, çocuklarının erken başlama ve kayıt erteleme detaylarını da aynı siteden daha detaylı öğrenebilecek.

Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerini 31 Aralık-4 Eylül'de uyum eğitimine alacağız. Uyum eğitiminin ardından eğitim ve öğretimlerine başlamış olacaklar. Bugün itibarıyla okullar açılacakmış gibi bütün hazırlıklarımızı, ders kitaplarımızı, uyum programlarımızı, uyum programlarımızda kullanılacak materyalleri tamamlamış durumundayız.

Kimler kayıt ertelemeyebilecek?

Gençoğlu, "e-okul.meb.gov.tr" üzerinden velilerin okula erken başlatma ve ertelemeyle ilgili detayları da görebileceğini belirterek, şunları söyledi: Özellikle 69, 70, 71 aylık çocuklarımız kayıt erteleyebilecek. Bunun için velilerin yapması gereken şey, sistemde kayıt yaptırmaları gereken okul müdürlüğüne bir dilekçe vermek. Bu kadar basit. Herhangi bir hekim raporuna, tıbbi değerlendirmeye gerek duymaksızın kendi isteklerine bağlı şekilde değerlendirmeyi yapıyoruz.

Gençoğlu, velilerin, 66, 67, 68 aylık çocuğunu erken başlatmak için okul müdürlüklerine dilekçe vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri 81 ilin atık suyunda koronavirüs incelemsi yapıldı! Konya açık ara birinci çıktı Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Süper Lig'de Fenerbahçe-Sivasspor maçının hakemi değişti
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Konya'da çarşı karıştı! İki grup güpegündüz birbirine ateş açtı
Afganistan'da savaş uçağı düştü
Milli Savunma Bakanı Akar'dan Kırım açıklaması
1. nakil ne demek MEB lise 1. nakil sonuçları ne zaman?
Yorumlar