BIST 1.115
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 474,89
HABER /  GÜNCEL

Kastamonu Valisi: Gerekirse düğünleri, taziyeleri yasaklayabiliriz

KASTAMONU Valisi Avni Çakır, 'Sağlık İçin, Hepimiz İçin' sloganıyla gerçekleştirilen denetime katıldı ve tehlikeye dikkat çekerek açık açık uyardı: "Gerekiyorsa düğünlerin, taziyelerin yasaklanması yönünde kararlar alabiliriz."

Abone ol

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge doğrultusunda 81 ilde yapılan koronavirüs denetimi Kastamonu'da da Vali Avni Çakır'ın katılımıyla yapıldı.  Kent merkezindeki esnafı dolaşan Vali Çakır, make ve sosyal mesafe konularında uyarılarda bulundu. 

Vali Çakır, "Kastamonu olarak Covid-19 ile mücadelede çok başarılı çalışmalar verdik. Sağlık merkezlerimizdeki tedavi kotamızda bir sıkıntı yoktu ama şu an limitlerimiz dolmak üzere. O yüzden alarm zillerimiz yüksek seviyede çalmaya başladı.

"Yasaklar gelebilir"

Halkımızın, esnafımızın, vatandaşımızın dikkatini en yüksek seviyeye çıkartılması noktasında böyle bir harekete ihtiyacımız vardı. Gerekiyorsa düğünlerin, taziyelerin yasaklanmasında ve çok ciddi sınırlamaların getirilmesi noktasında kararlar alabiliriz. Bu noktada Bakanlığımız genelgesi doğrultusunda Kastamonu Valiliği olarak hareket ediyoruz.

Şu aşamada bu tedbir gündemimizde yok. Fakat ilk fırsatta gelebilir. Vakalar artmaya devam ederse, tedbir almaktan çekinmeyeceğiz" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ağustos ayı hacamat takvimi 2020 ne zaman yapılır?
İçişleri Bakanlığı duyurdu! Teslim olan terörist sayısı 137 oldu
Bursa'da ablasına 9 bıçak darbesi vurup 'hakaret' intikamı aldı
Oktay Kaynarca'nın sevgilisi kim yaşı kaç Gizem Acar dizileri hangisi
Ev almayı düşünenlere kötü haber! Konut kredisi faizi yükseltildi
Gülay Uygun intihar mı etti cinayetti mi twitetr'da gündem oldu
Yorumlar